Bednarek zawalił. Radość Norwich. Smutek Newcastle

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bradley Collyer/PA Images / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z lewej)
Getty Images / Bradley Collyer/PA Images / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z lewej)

To nie był dzień Jana Bednarka. Obrońca Southamptonu nie dość, że musiał pogodzić się z porażką swojej drużyn z Wolverhampton, to w 1. połowie sprokurował rzut karny dla Wilków.

Soboty nie będzie dobrze wspominał Jan Bednarek. W wyjazdowym meczu Southamptonu z Wolverhampton kilka minut przed przerwą Polak sfaulował rywala, a sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Po 1. połowie 1:0 prowadziły Wilki.

Po zmianie stron Wolverhampton podwyższył prowadzenie. Święci kontakt złapali w końcówce, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Southampton w Premier League wciąż może się czuć w miarę pewnie.

Ważne zwycięstwo odniosło Norwich, które 2:1 ograło Everton i jest tuż pod kreską. Straty do bezpiecznego obecnie Watfordu wynoszą już tylko punkt. Wspomniane Szerszenie w końcówce potyczki z Newcastle uratowały punkt. Do remisu w 88. minucie doprowadził Joao Pedro. Problem mają Sroki, które po raz ostatni w Premier League wygrały 4 grudnia.

Newcastle United - Watford FC 1:1 (0:0) 1:0 - Saint Maximin 49' 1:1 - Pedro 88'

Norwich City - Everton 2:1 (2:0) 1:0 - Keane (sam.) 16' 2:0 - Idah 18' 2:1 - Richarliso 80'

Wolverhampton Wanderers - Southampton FC 3:1 (1:0) 1:0 - Jimenez (k.) 37' 2:0 - Coady 59' 2:1 - Ward-Prowse 84' 3:1 - Traore 90+3'

Czytaj także: W Premier League znowu zamieszanie. Derby Londynu przełożone Nie hit, a kit w Manchesterze. Błysk geniuszu Kevina de Bruyne, Chelsea ukarana za defensywną grę