Niespodzianka w Londynie. Pech Mateusza Klicha - kolega z drużyny zabrał mu gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Mateusz Klich i Nikola Vlasić
Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Mateusz Klich i Nikola Vlasić

Dość niespodziewanie czwarty w tabeli Premier League West Ham United przegrał na własnym boisku z broniącym się przed spadkiem Leeds United 2:3. Fantastyczne zawody rozegrał Jack Harrison, zdobywca trzech bramek.

Ależ to było dziewięćdziesiąt minut. Mecz był toczony w dużo szybszym tempie niż sobotni hit Manchesteru City z Chelsea. Nie było czasu nawet mrugnąć, nie mówiąc o pójściu po herbatę.

Leeds United trzykrotnie wychodziło na prowadzenie po trzech trafieniach Jacka Harrisona, ale dopiero ten ostatni gol sprawił, że West Ham United już nie dał rady się podnieść. Wcześniej gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu. Najpierw po rzucie rożnym trafił Jarrod Bowen, a na początku drugiej połowy bierność obrońców rywala wykorzystał Pablo Fornals.

Tyle, że Leeds miało w swoich szeregach rewelacyjnego Harrisona, który zagrał prawdopodobnie jedno z najlepszych spotkań w swojej karierze i trzykrotnie pokonał Łukasza Fabiańskiego. Były reprezentant Polski w żadnej z tych sytuacji nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

W ekipie zwycięzców jedynym niepocieszonym zawodnikiem z pewnością będzie Mateusz Klich. W 73. minucie Polak strzelił gola na 4:2, ale po wideoweryfikacji został on anulowany przez sędziego, ponieważ na linii bramkowej piłkę musnął jeszcze Rodrigo Moreno. Jak się okazało, był on na minimalnym spalonym.

Wygrana Leeds na stadionie West Hamu to spora niespodzianka. Przed spotkaniem prawdopodobnie nikt nie napisałby takiego scenariusza. Zdecydowanym faworytem byli walczący o europejskie puchary gospodarze, a tymczasem ani przez moment nie można było odczuć, że zasłużyli na choćby punkt. Inna sprawa, że w ostatniej minucie doliczonego czasu gry stuprocentową sytuację na wagę jednego punktu zmarnował Bowen.

West Ham United - Leeds United 2:3 (1:2)

0:1 Jack Harrison 10' 1:1 Jarrod Bowen 34' 1:2 Jack Harrison 37' 2:2 Pablo Fornals 52' 2:3 Jack Harrison 60'

West Ham: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Issa Diop (87' Sonny Perkins), Craig Dawson, Aaron Cresswell - Jarrod Bowen, Manuel Lanzini, Declan Rice, Pablo Fornals (69' Andrij Jarmołenko), Nikola Vlasić (61' Arthur Masuaku) - Michail Antonio.

Leeds: Illan Meslier - Luke Ayling, Robin Koch, Pascal Struijk, Junior Firpo (23' Leo Fuhr Hjelde) - Raphinha, Stuart Dallas, Adam Forshaw (22' Lewis Bate, 65' Rodrigo), Mateusz Klich, Jack Harrison - Daniel James.

Żółte kartki: Antonio, Lanzini, Jarmołenko (West Ham) oraz Koch, James (Leeds).

Sędzia: Mike Dean.

Liverpool FC - Brentford FC 3:0 (1:0)

1:0 Fabinho 44' 2:0 Roberto Firmino 69' 3:0 Takumi Minamino 77'