Koncert Tunezji. Problemy Wybrzeża Kości Słoniowej

Kolejne spotkania 2. kolejki fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki za nami. Zrehabilitowała się Tunezja, która wysoko pokonała Mauretanię. Swoje spotkanie zremisowało Wybrzeże Kości Słoniowej.

Michał Piegza
Max Gradel Getty Images / Alex Livesey - FIFA / Na zdjęciu: Max Gradel
Grupa E:

Wybrzeże Kości już w niedzielę mogło zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Faworyt prowadził z Sierra Leone w doliczonym czasie 2:1. Rywale jednak w dramatycznych okolicznościach wyrównali.

Wybrzeże Kości Słoniowej wcześniej powinno zapewnić sobie większą przewagę. W 1. połowie rzut karny zmarnował Franck Kessie.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Sierra Leone 2:2 (1:0)

Grupa F:

Po porażce w pierwszym meczu z Mali, faworyt do wygrania Pucharu Narodów Afryki Tunezja zrehabilitował się i 4:0 pokonał Mauretanię. Już po dziewięciu minutach było 2:0. Po zmianie stron Orły Kartaginy dołożyły kolejne dwa trafienia i wciąż wszystko jest w ich nogach.

Do pewnego awansu do fazy grupowej wystarczy pokonać Gambię. Debiutujący w PNA zespół jest jednak na razie niepokonany w turnieju.

Tunezja - Mauretania 4:0 (2:0)
1:0 - Mathlouthi 4'
2:0 - Khazri 9'
3:0 - Kazri 64'
4:0 - Jaziri 66'