Fatalna interwencja Glika. Zespół kadrowicza zgubił punkty

Benevento Calcio zaliczyło wpadkę po pięciu zwycięstwach z rzędu. W samej końcówce Kamil Glik popełnił duży błąd i zespół Fabio Caserty tylko zremisował 1:1 ze SPAL.

Rafał Szymański
Kamil Glik Getty Images / Na zdjęciu: Kamil Glik
Gospodarze musieli gonić wynik 22. minuty. Gennaro Acampora płasko dośrodkował w pole karne, Roberto Insigne przepuścił piłkę do Andresa Tello i Kolumbijczyk z niewielkiej odległości pokonał bramkarza.

Po przerwie Benevento Calcio miało zdecydowanie więcej okazji. Jedno z nich wykorzystał Gabriele Moncini, który kapitalnie przymierzył z dystansu. Ten gol został anulowany po konsultacji VAR.

Piłkarze SPAL walczyli do samego końca. W 87. minucie Kamil Glik próbował zażegnać niebezpieczeństwo pod polem karnym i trafił w Gaetano Letizię. Błąd Polaka był katastrofalny w skutkach. Demba Seck ruszył lewą stroną boiska, a następnie wyłożył piłkę Jacopo De Rivie. Młody pomocnik ustalił rezultat na 1:1.

Po rozczarowującym remisie Benevento utrzymało się na najniższym stopniu podium tabeli Serie B. SPAL znajduje się na 15. pozycji.

Glik nie będzie dobrze wspominał niedzielnego meczu. Drużyna Fabio Caserty mogła zdobyć komplet punktów, ale kadrowicz zawiódł w ważnym momencie. To był jego 13. występ w tym sezonie.

SPAL - Benevento Calcio 1:1 (0:1)
0:1 - Andres Tello 22'
1:1 - Jacopo Da Riva 87'