Ważna wygrana w La Lidze. Strefa spadkowa została daleko za plecami

W La Lidze trwa 21. kolejka. Po ważne trzy punkty w środę sięgnęła Celta Vigo. Zespół walczący o utrzymanie pokonał wyżej notowaną Osasunę Pampeluna 2:0.

Michał Piegza
radość piłkarzy Celty Vigo PAP/EPA / Salvador Sas / Na zdjęciu: radość piłkarzy Celty Vigo
Celta Vigo po 20. kolejce La Ligi plasowała się w bezpiecznej części tabeli, ale nie mogła się czuć pewnie. Sześć punktów przewagi nad strefą spadkową to niewiele.

W potyczce z wyżej notowaną Osasuną gospodarze nie mogli pozwolić sobie na porażkę. Celta dobrze weszła w mecz i po niespełna dwóch kwadransach objęła prowadzenie.

Hugo Mallo otrzymał piłkę w polu karnym i zdecydował się na uderzenie. Bramkarz gości nie miał szans. Dziewięć minut później na 2:0 wynik podwyższył Santi Mina.

W 2. połowie wynik spotkania nie uległ zmianie. Celta dzięki trzem punktom minęła w La Lidze Osasunę, a jej przewaga nad strefą spadkową wynosi już dziewięć punktów.

Celta Vigo - Osasuna Pampeluna 2:0 (2:0)
1:0 - Mallo 29'
2:0 - Mina 38'

Valencia CF - Sevilla FC 1:1 (1:1)
0:1 - Diakhaby 7'
1:1 - Guedes 44'