Polski sędzia naprawdę oddał ten przedmiot na licytację. "Odjęło nam mowę"

Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK kolejny rok z rzędu organizuje licytacje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W szlachetną inicjatywę włączył się m.in. sędzia Bartosz Frankowski. Niebywałe, co przekazał od siebie.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Bartosz Frankowski Getty Images / Na zdjęciu: Bartosz Frankowski
Nie lada gratka dla miłośników piłki nożnej. Na licytację trafił złoty medal Euro 2020 (impreza przeniesiona na 2021 rok ze względu na pandemię koronawirusa). Ten wyjątkowy przedmiot przekazał sędzia FIFA i UEFA Bartosz Frankowski. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy był on arbitrem technicznym w trakcie pięciu meczów.

"Taki medal posiadają reprezentanci Włoch, którzy zdobyli tytuł mistrza Europy oraz jeszcze kilkadziesiąt osób w całej Europie!" - zaznaczono w opisie aukcji.

Frankowski nie zapomina, gdzie się kształcił. Sędzia piłkarski jest absolwentem wydziału UMK, któremu teraz oddał swój medal z Euro.

"(Bartosz Frankowski) zawsze poświęcał nam sporo swojego cennego czasu, ale też zawsze przekazywał genialne upominki na licytacje. Jak dowiedzieliśmy się co przekaże w tym roku, to odjęło nam mowę!" - czytamy na fanpage'u Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu. Licytacja odbywa się tutaj >>>.

Nie jest to jedyny sportowy akcent w ramach licytacji prowadzonych przez WNoPiB UMK dla WOŚP. Zgarnąć można też m.in. plastron żużlowca Artioma Łaguty, czapkę zimową hokejowej reprezentacji Kanady, koszulkę sędziego Euro 2020, oryginalną koszulkę Paulo Dybali (Juventus 2019/2020), koszulkę 4F z autografami medalistów olimpijskich Tokio 2020, koszulkę z autografem Katarzyny Zillmann, a także choćby piłkę do siatkówki z autografem Wilfredo Leona. Wszystkie licytacje znajdziesz tutaj >>>.

Czytaj także:
Miał wszystko, czego pragną młodzi mężczyźni. Szczęście dało mu dopiero powołanie
"Lewandowski wraca na radar". Zaskakujące informacje hiszpańskich mediów

ZOBACZ WIDEO: Trudne zadanie dla nowego selekcjonera. Engel wskazuje najważniejsze rzeczy do zrobienia
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×