Afera w Hiszpanii! Okradziono dom piłkarza Realu

Bandyci obrali taktykę, która niestety po raz kolejny przyniosła im osiągnięcie celu. Ich ofiarą został zawodnik Realu Madryt.

Kamil Sobala
Luka Jović i Karim Benzema Getty Images / Na zdjęciu: Luka Jović i Karim Benzema
Do zaskakującego zdarzenia doszło 23 stycznia. Jak podaje "20 Minutes Spain", bandyci włamali się do domu Karima Benzemy, podczas gdy on rozgrywał mecz przeciwko Elche na Estadio Santiago Bernabeu. Z posiadłości Francuza zniknęły kosztowności, jednak ich wartość nadal nie ujawniono.

Nieruchomość zawodnika Realu znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy San Sebastian de los Reyes. Według źródła, włamywacze do wnętrza dostali się przez ogród. Francuski napastnik po raz kolejny stał się ofiarą kradzieży i to w bardzo zbliżonych okolicznościach. W lutym 2019 roku po powrocie z El Clasico także zastał obrabowany dom.

Podobnej sytuacji doświadczył również polski zawodnik Łukasz Skorupski, który także stał się ofiarą napadu 17 stycznia bieżącego roku, podczas przegranego (0:2) meczu u siebie z Napoli. W jego przypadku straty oszacowano na 50 tys. euro, jak poinformowało "TVP Sport".

Starcie Królewskich z Elche zawiodło madryckich kibiców. Gospodarze tego meczu od 76. minuty przegrywali już 0:2, lecz w doliczonym czasie gry powrócili z dalekiej podróży, ustalając kocowy rezultat 2:2. Strata punktów z 15. drużyną La Ligi nie może cieszyć sympatyków zespołu Carlo Ancelottiego.

Mocna pozycja lidera sprawia, że ostatnie potknięcie nie budzi poważnego niepokoju w szeregach Los Blancos. Ekipa z Madrytu ma przewagę aż czterech punktów nad drugą Sevillą. Ale teraz przed nimi odpoczynek od rozgrywek ligowych, ponieważ przyjdzie im się mierzyć na wyjeździe z Atleticiem Bilbao w ćwierćfinale Pucharu Króla. Początek tego spotkania już 3 lutego o godzinie 21:30.