Pierwsi półfinaliści rozgrywek o Puchar Króla

Puchar Króla wkracza w decydującą fazę. Poznaliśmy pierwszy dwa zespoły, który zagrają w półfinale. W meczu beniaminków La Ligi lepsze Rayo Vallecano, które 1:0 pokonało Mallorkę.

Michał Piegza
Oscar Trejo Getty Images / Diego Souto/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Oscar Trejo
Tylko jeden gol padł w pierwszym ćwierćfinałowym meczu rozgrywek o Puchar Króla.

Zagrali ze sobą beniaminkowie La Ligi. Zawodnicy Rayo Vallecano awans wywalczyli dzięki wygranym barażom, a w lidze poczynają sobie lepiej do Mallorki, która wpadła w kryzys.

Miało to potwierdzenie w potyczce Pucharu Króla. W spotkaniu gol padł chwilę przed przerwą. Wówczas Oscar Trejo wykorzystał rzut karny dla gospodarzy.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji, ale więcej goli w meczu już nie padło.

W drugim spotkaniu padły trzy gole. Nie było niespodzianki. Faworyzowana Valencia do przerwy prowadziła z Cadizem. Zespół z Kadyksu wyrównał po zmianie stron, wykorzystując rzut karny. Ostatnie słowo należało do ekipy z Walencji. Hugo Duro na jedenaście minut przed końcem zdobył gola na wagę awansu do półfinału rozgrywek o Puchar Króla.

Rayo Vallecano - RCD Mallorca 1:0 (1:0)
1:0 - Oscar Trejo (k.) 44'

Valencia CF - Cadiz CF 2:1 (1:0)
1:0 - Goncalo Guedes 24'
1:1 - Lucas Perez (k.) 54'
2:1 - Hugo Duro 79'

Gorąco w San Sebastian. Mistrz za burtą Pucharu Króla!
Totalne szaleństwo! Wyeliminowali FC Barcelonę!