Afera mailowa. Jest rezygnacja po wycieku wiadomości

Mariusz Chłopik poinformował na Twitterze, że rezygnuje z pełnienia funkcji pełnomocnika zarządu Legii Warszawa. Władze stolicy wywarły presję?!

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mariusz Chłopik i Dariusz Mioduski Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: Mariusz Chłopik i Dariusz Mioduski
Mariusz Chłopik podjął decyzję, że nie będzie pełnomocnikiem zarządu Legii Warszawa. Nieformalny doradca premiera Mateusza Morawieckiego i działacz piłkarski w środę wydał oświadczenie w sprawie afery e-mailowej (więcej TUTAJ).

"Wydaje mi się, że powinniśmy poszukać więcej osób, które ze świata celebrytów będą krytykować LGBT, na razie udało się nam z Z. Boniek i jutro Zosia Klepacka" - miał pisać Chłopik w wiadomości z połowy marca 2019 r. (pisownia oryginalna). Adresatem był premier polskiego rządu oraz jego najbliżsi współpracownicy, w tym Michał Dworczyk (rząd unika odpowiedzi na pytanie, czy maile są prawdziwe - przyp. red.).

Prawdopodobnie pod presją opinii publicznej i władz Warszawy Chłopik w środę zrezygnował z posady w Legii. "Ze względu na dobro Klubu informuję, że rezygnuję z pełnienia funkcji pełnomocnika zarządu Legii Warszawa" - napisał działacz w oświadczeniu na Twitterze.

"Pragnę zapewnić, że podstawową zasadą, którą się kieruję, jest zasada szacunku wobec drugiego człowieka, bez względu na jego poglądy, przekonania i jego osobiste wybory. Przypisywanie mi działań sprzecznych z nakreśloną wyżej postawą na podstawie zmanipulowanych, wyrwanych z kontekstu i przypisywanych mi opinii jest nieuprawnione" - dodał.

- W Warszawie nie ma miejsca na dyskryminację, język nienawiści i przemocy. Prezydent Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej promował hasło: "Warszawa dla wszystkich". Robił to nie bez powodu. Legia Warszawa jest dla nas ważnym partnerem, współpracujemy od wielu lat, realizujemy razem liczne projekty, również z fundacją Legii. Zależy nam na tym, żeby dobra współpraca była kontynuowana - powiedziała w środę Wirtualnej Polsce wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

- Jestem pewna, że Legia Warszawa prezentuje inne wartości niż prezentowane w opublikowanych mailach. Mamy nadzieję, ze prezes Dariusz Mioduski podejmie adekwatne do sytuacji kroki - stwierdziła zastępczyni prezydenta Trzaskowskiego.

Zofia Noceti-Klepacka odniosła się do afery w rozmowie z WP SportoweFakty. - Co? Pierwsze słyszę o takich działaniach. To manipulacje! Nikt się ze mną nie spotykał, nie zlecał pisania czegokolwiek ani udzielania wywiadów - zapewniła (więcej TUTAJ).

Zbigniew Boniek skomentował sprawę na Twitterze - słowem "manipulacje". "Manipulacje Mariusza Chłopika mnie nie interesują..." - skwitował były prezes PZPN.

ZOBACZ WIDEO: Padło pytanie o przeszłość Michniewicza. "Zacni polscy politycy mieli niechwalebne epizody"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×