Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Afera mailowa. Zofia Klepacka wzburzona. "Nikt mi niczego nie zlecał"

Do sieci trafiły kolejne wiadomości, które mają pochodzić z prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka. Chodzi w nich o wykorzystanie celebrytów w działaniach przeciwko środowiskom LGBT. W związku ze sprawą skontaktowaliśmy się z Zofią Klepacką.

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Zofia Noceti-Klepacka PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Zofia Noceti-Klepacka
"Wydaje mi się, że powinniśmy poszukać więcej osób, które ze świata celebrytów będą krytykować LGBT, na razie udało się nam z Z. Boniek i jutro Zosia Klepacka" - autorem tej wiadomości z połowy marca 2019 roku miał być Mariusz Chłopik nazywany nieformalnym doradcą Mateusza Morawieckiego. Adresatami są premier oraz jego najbliżsi współpracownicy, w tym Michał Dworczyk.

Do wiadomości opublikowanej w serwisie "Poufna Rozmowa" załączony jest wydruk z wydania "Super Expressu". W nim fragment wywiadu z żeglarką Zofią Klepacką, w którym brązowa medalistka IO w Londynie mówiła, że "stała się w Polsce wrogiem nr 1 środowisk homoseksualnych" oraz "grożono jej śmiercią".

Klepacka odnosi się do sprawy

Autor maila stwierdza też, że przesyła wydruk z "SE" "zgodnie z rozmową z Michałem i Krzyśkiem".

- Co? Pierwsze słyszę o takich działaniach. To manipulacje! - mówi nam wzburzona Zofia Klepacka. - Nikt się ze mną nie spotykał, nie zlecał pisania czegokolwiek ani udzielania wywiadów. Po prostu zadzwonił do mnie w tamtym czasie "Super Express" i zapytał, czy nie chciałabym porozmawiać. Podobnie jest w przypadku kontaktów z innymi mediami - dodaje olimpijka.

Żeglarka od lat zabiera publicznie głos w sprawach politycznych i światopoglądowych. W przeszłości krytykowała uczestników "czarnego protestu" czy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

- Moi najbliżsi wiedzą, że mówię wprost o tym, co myślę. Wyrzucam to, co leży mi na sercu - wyjaśnia Klepacka.

Do sprawy na Twitterze, bardzo krótko, odniósł się również Zbigniew Boniek.

Wycieki ze skrzynki ministra

To już kolejny wątek afery "mailowej". W czerwcu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oświadczył, że poinformował służby państwowe w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę mailową i jego żony. Podobnie z informacjami o przejęciu ich kont w mediach społecznościowych.

Serwis "Poufna Rozmowa" ujawnia maile z prywatnej skrzynki Dworczyka od połowy ubiegłego roku. Dotąd ani Dworczyk ani Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie zaprzeczyli, że te maile są prawdziwe.

Lubański tak komentuje kontakty Michniewicza z szefem piłkarskiej mafii
Rzucił zawodowe granie i został ratownikiem medycznym. "Wiele osób neguje pandemię"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (41)
 • pan wszystkich wszystkich panów Zgłoś komentarz
  Dlaczego muszę czytać posty zablokowanych ćwoków takich jak Penhall i Witalijs?
  • Tommy Zgłoś komentarz
   "Wydaje mi się, że powinniśmy poszukać więcej osób, które ze świata celebrytów będą krytykować LGBT, na razie udało się nam z Z. Boniek i jutro Zosia Klepacka" - No i co?
   Czytaj całość
   Znaleźli! Ale nikt poglądów tych ludzi nie kupił. W dzisiejszych czasach, niewielu ludzi jest w stanie mieć publicznie takie poglądy, a jak już mają to ryzykują szczucie i inne daleko idące konsekwencje. Moje zdanie nie ma znaczenia, ale też brzydzę się zbokami.
   • Drzycimir LeCoq Zgłoś komentarz
    Trochę trąci obłudą te oburzenie...
    • Drama Zgłoś komentarz
     A po co się jej pytać i rozmawiać. Z góry wiedzieli że na to przystanie.
     • Penhall Zgłoś komentarz
      Brawo Zofia
      • Penhall Zgłoś komentarz
       @Witalis: Daj spokój.Niech Obajtek to odkupi.To co tu się wyprawia to sźok. Forum sportowe a wychodzi na polityczne.Konta masakra.Nawet nie chce mi się sprawdzać ilu zablokowałem.
       • Penhall Zgłoś komentarz
        @Modafi: He he. Daj luz .Mając pegaźusa i zgodę prokuratury której nie było. Podsłuchiwałbyś pionki typu Brejźa Gertych? Czy waliłbyś z grubej rury Tusk ,Budka itd.Typowy temat dla
        Czytaj całość
        TVN jak pokoje na godzinę Banasia.
        • janeczek55 Zgłoś komentarz
         Tragis
         • Witalis Zgłoś komentarz
          Do redakcji WPSF: jaki sens ma pod artykułem forum dyskusyjne(?) gdzie panuje radosna "jednomyślność", bo każdy inny wpis jest natychmiast usuwany (np. mój 3x)?
          • ry-ski Zgłoś komentarz
           Nie sądziła że wydadzą się usługi dla takiego okropnego rządu. Czy teraz możesz spojrzeć prosto w oczy n.p. koleżance Joli Ogar-Hill?
           • obiektywny Zgłoś komentarz
            He, he, he! Rządzącym nie trzeba dowalać! Wykorzystując prywatną pocztę do służbowej korespondencji sami "se dowalają", robiąc z siebie gł... mądrych inaczej! A opozycję
            Czytaj całość
            (ale też i swoich niesfornych) inwigilowano a to się "trochę" różni od podsłuchiwania! Klepacka zaś swoimi wypowiedziami umizgiwała się do dojnej zmiany a teraz głupio się tłumaczy!
            • jarecki5 Zgłoś komentarz
             Widac klepacka m sie czego obawiac
             • IsAn Zgłoś komentarz
              Tej pani szkoda komentować jedna wielka kompromitacja!
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×