To była egzekucja. Bayern Monachium rozgromił RB Lipsk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: mecz RB Lipsk - Bayern
Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: mecz RB Lipsk - Bayern

Żadnych szans nie miał RB Lipsk w meczu z Bayernem Monachium. W tym sezonie w hicie Bundesligi mistrzowie Niemiec wygrali na wyjeździe aż 4:1. Tradycyjnie gola strzelił Robert Lewandowski.

W tym artykule dowiesz się o:

To był doskonały występ Bayernu Monachium w czwartej kolejce tego sezonu. Wcześniej mistrzowie Niemiec zremisowali z Borussią M'Gladbach (1:1) oraz wygrali z 1. FC Koeln (3:2) i Herthą Berlin (5:0).

Mecz z RB Lipsk miał być najtrudniejszym na początku rozgrywek, ale szybko okazało się, że Bayern urządził sobie festiwal strzelecki. Rozpoczął go w 12. minucie Robert Lewandowski wykorzystując rzut karny.

Tuż po zmianie stron na 2:0 podwyższył Jamal Musiala, a kilka minut później Leroy Sane pozbawił złudzeń RB Lipsk strzelając na 3:0.

Zobacz skrót meczu RB Lipsk - Bayern Monachium (1:4)

Gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola w 58. minucie. Manuela Neuera pokonał Konrad Laimer. W ostatnich sekundach spotkania kropkę nad "i" postawił Eric Choupo-Moting. Lewandowski z boiska zszedł już w 59. minucie.

W sobotę Bayern podejmie RB Lipsk. Początek meczu o godz. 18:30. Transmisja w Viaplay.

11.09.2021 r. RB Lipsk - Bayern Monachium 1:4 (0:1) 0:1 - Lewandowski (k.) 12' 0:2 - Musiala 47' 0:3 - Sane 54' 1:3 - Laimer 58' 1:4 - Moting 90'