Istna demolka w meczu Legii

Legia Warszawa rozbiła drugoligowy GKS Bełchatów w meczu kontrolnym (4:0). Trener Aleksandar Vuković dał szansę rezerwowym.

Rafał Szymański
Ernest Muci WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Ernest Muci
W ubiegły piątek Legia Warszawa wygrała 3:1 na terenie Zagłębia Lubin. Aleksandar Vuković sprawdził w sparingu Maika Nawrockiego, Pawłą Wszołka, Jurgena Celhakę i Ernesta Muciego. Wszyscy wymienieni weszli z ławki w ostatnim meczu ligowym.

Muci już w 14. minucie spotkania znalazł sposób na bramkarza GKS-u Bełchatów. Tuż przed przerwą Szymon Włodarczyk wykorzystał dobre dogranie Lirima Kastratiego i trafił do siatki.

W drugiej odsłonie szkoleniowiec postawił na młodzież. Na murawie pojawił się między innymi Igor Strzałek, który w 63. minucie wpisał się na listę strzelców. Tym razem Włodarczyk wystąpił w roli asystenta. W samej końcówce Kacper Skwierczyński wykorzystał błąd defensywy i strzałem z dystansu pokonał Dariusza Szczerbala.

Stołeczna drużyna zwyciężyła 4:0 z drugoligowcem. Spotkanie odbyło się w ośrodku Legia Training Center.

- Jesteśmy już po rozpoczęciu ligi, ale dla dużej grupy zawodników to ciągłe przygotowania do tego, co się - tak naprawdę - dopiero zaczyna. Myślę, że to spotkanie było, przede wszystkim, dla nich. Sądzę, że wykorzystali je solidnie - mówił Vuković, cytowany przez serwis legia.net. 13 lutego "Wojskowi" zmierzą się z Wartą Poznań.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 4:0 (2:0)
1:0 - Ernest Muçi 14'
2:0 - Szymon Włodarczyk 45'
3:0 - Igor Strzałek 63'
4:0 - Kacper Skwierczyński 90'

Legia: Cezary Miszta (46' Kacper Tobiasz) - Igor Charatin, Maik Nawrocki (46' Karol Noiszewski), Mateusz Grudziński, Paweł Wszołek (46' Ramil Mustafajew), Jurgen Celhaka (56' Patryk Pierzak), Bartłomiej Ciepiela, Filip Mladenović (46' Jakub Kwiatkowski), Lirim Kastrati (72' Kacper Skwierczyński), Szymon Włodarczyk (72' Wiktor Kamiński), Ernest Muci (46' Igor Strzałek).

GKS: Leonid Otczenaszenko (46' Dariusz Szczerbal) - Nikodem Niski (84' Kamil Mizera), Igor Dudariew (61' Jakub Nowakowski), Kamil Niewiadomski, Mateusz Szymorek, Łukasz Wroński (61' Dawid Kalisz), Waldemar Gancarczyk (70' Mateusz Mikulski), Michał Graczyk, Damian Warnecki (80' Jakub Miarka), Dawid Flaszka (61' Szymon Sołtysiński), Szymon Lewicki (75' Alexander Zaleczny).

Żółta kartka: Ciepiela (Legia).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!