Za nami pierwszy półfinał Pucharu Króla. Faworyt bliżej finału

W półfinałach Pucharzu Króla drużyny rozgrywają mecz i rewanż. Za nami pierwsze spotkanie, w którym beniaminek La Ligi Rayo Vallecano przegrał z trzecim w tabeli Betisem 1:2.

Michał Piegza
Piłkarze Realu Betis PAP/EPA / Na zdjęciu: Piłkarze Realu Betis
Piłkarze Betisu dobrze prezentują się w La Lidze, gdzie plasują się na 3. miejscu. Równie dobrze piłkarzom z Sewilli wiedzie się w Pucharze Króla.

W środę w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Króla grali na wyjeździe z beniaminkiem ligi Rayo Vallecano.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Goście odpowiedzieli w 26. minucie, a w 68. minucie William Carvalho zdobył gola na wagę wygranej.

Przed marcowym rewanżem w Sewilli w lepszej sytuacji jest Betis. W czwartek w drugim półfinale Athletic Bilbao zmierzy się z Realem Sociedad.

Rayo Vallecano - Real Betis 1:2 (1:1)
1:0 - Garcia 5'
1:1 - Iglesias 26'
1:2 - Carvalho 68'