Złoty strzał na miarę niespodzianki w Pucharze Króla! Dramat Realu Madryt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: Oscar de Marcos i Rodrygo Silva
PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: Oscar de Marcos i Rodrygo Silva

Real Madryt za burtą rozgrywek Pucharu Króla. Po wyeliminowaniu Barcelony, w ćwierćfinale Athletic Bilbao pokonał 1:0 Królewskich. Jedynego gola w meczu w 89. minucie zdobył Alejandro Berenguer.

W tym artykule dowiesz się o:

Athletic po dwóch przegranych finałach Pucharu Króla celował w kolejny decydujący mecz. Zespół z Kraju Basków miał już na rozkładzie Barcelonę, w ćwierćfinale zamierzał ograć lidera La Ligi Real Madryt.

Królewscy do meczu przystąpili m.in. bez Karima Benzemy, którego Carlo Ancelotti oszczędza przed fazą pucharową Ligi Mistrzów.

Od początku więcej z gry mieli gospodarze. Athletic kilka razy zagroził Królewskim, ale Thibaut Courtois był czujny między słupkami. Belg w 10. minucie sparował na rzut rożny groźną próbę z dystansu Daniego Garcii. Królewscy pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddali w 27. minucie. Uderzenie Rodrygo pewnie obronił Julen Agirrezabala.

Ciekawie na boisku zrobiło się na początku 2. połowy. W 47. minucie z trzech metrów główkował Inigo Martinez, jednak w bramkę nie trafił. Trzy minuty później jeszcze lepszą okazję miał Raul Garcia, ale głową przymierzył tuż obok słupka.

Real w końcu grę uporządkował i nie pozwalał gospodarzom już tak często niepokoić Courtois. Pod bramkami niewiele się działo, żadna z drużyn nie chciała podjąć ryzyka.

Zespoły ożywiły się w końcówce. W 82. minucie przed szansą stanął Casemiro, który wpadł z piłką w pole karne, ale jego płaski strzał odbił Agirrezabala.

Kiedy wydawało się, że konieczna była dogrywka w 89. minucie piłkę stracił Casemiro. Mikel Vesga zagrał do Alejandro Berenguera, a ten ograł obrońcę i technicznym strzałem z ok. 15 metrów pokonał Courtois. Real po tym ciosie nie potrafił się podnieść i w półfinale Pucharu Króla zagra Athletic Bilbao!

Athletic Bilbao - Real Madryt 1:0 (0:0) 1:0 - Alejandro Berenguer 89'

Athletic Bilbao: Julen Agirrezabala - Oscar de Marcos, Yeray Alvarez, Inigo Martinez, Yuri Berchiche - Nico Williams (46' Alejandro Berenguer), Dani Garcia, Mikel Vesga, Iker Muniain (90+2' Mikel Balenziaga) - Raul Garcia (78' Nico Serrano), Inaki Williams.

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Eder Militao, David Alaba, Nacho - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos (76' Eduardo Camavinga) - Rodrygo Goes, Marco Asensio, Vinicius Junior (60' Isco).

Żółte kartki: Garcia, de Marcos, Berchiche (Athletic) oraz Kroos, Modrić (Real).

Sędzia: Jesus Gil.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty