Ale huknął! Lewandowskiemu zabrakło kilku centymetrów

W 85. minucie meczu z Bochum Robert Lewandowski wykonywał rzut wolny. Znakomite uderzenie polskiego napastnika zatrzymało się na poprzeczce bramki.

Piotr Bobakowski
Rzut wolny Roberta Lewanowskiego w meczu z Bochum WP SportoweFakty / Viaplay / Rzut wolny Roberta Lewanowskiego w meczu z Bochum
Bayern Monachium sensacyjnie przegrał z VfL Bochum w meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi (2:4, więcej TUTAJ). Bawarczykom na Vonovia Ruhrstadion nie pomogły nawet dwa gole zdobyte przez Roberta Lewandowskiego.

Reprezentant Polski dwoił się i troił, by pomóc Bayernowi dogonić wynik (do przerwy było 1:4). Emocjonująco zrobiło się m.in. w 85. minucie, kiedy "Lewy" wykonywał rzut wolny.

Strzał napastnika z ok. 22-23 metrów był klasy światowej. Mocno uderzona piłka przeszła ponad murem i zmierzała w górny róg bramki. Michael Esser, golkiper gospodarzy, wyciągnął się jak struna, ale nie miał szans na skuteczną obronę.

Na szczęście dla bramkarza Bochum, piłka trafiła w poprzeczkę! Zabrakło kilku centymetrów, by kapitan Biało-Czerwonych ustrzelił w tym pojedynku hat-tricka. Bayern ostatecznie poległ w Bochum.

Źródło: Viaplay