Wygrane zeszłorocznych rywali Legii Warszawa

Leicester City odniosło efektowne zwycięstwo 4:1 z Randers FC, a FK Bodo/Glimt wypracowało sobie zaliczkę 3:1 na terenie Celticu Glasgow. Oba kluby są blisko awansu do najlepszej "16" Ligi Konferencji Europy.

piłkarze Leicester City Getty Images / Mike Egerton/PA Images / Na zdjęciu: piłkarze Leicester City
Leicester City zajęło trzecie miejsce w grupie Ligi Europy, w której na dnie była Legia Warszawa. W Lidze Konferencji Europy trafiło na Randers FC i otworzyło wynik strzałem Wilfreda Ndidiego. Później nie wykorzystało dogodnej szansy na podwojenie przewagi, za co karą był gol na 1:1 Vita Hammershoya-Mistratiego w 45. minucie.

Druga połowa należała już do przedstawiciela Premier League. Podopieczni Brendana Rodgersa doprowadzili do wyniku 4:1 i praktycznie zapewnili sobie awans. Harvey Barnes, a następnie Patson Daka i Kiernan Dewsbury-Hall wypunktowali coraz bardziej zniechęconych gości.

Wspomniana Legia zagrała w tej edycji europejskich pucharów również z FK Bodo/Glimt i wyrzuciła ją z eliminacji Ligi Mistrzów. Norweska drużyna, w przeciwieństwie do Legii, pozostaje w grze w Europie i sprawiła małą niespodziankę w Glasgow. W 7. minucie FK Bodo/Glimt prowadziło 1:0 z Celtikiem dzięki bramce Runara Espejorda. Po przerwie nie tylko utrzymało zaliczkę, ale jeszcze ją powiększyło na 3:1.