Nie mógł tego nie trafić. Tak Lewandowski pokonał bramkarza Fuerth

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Napastnik Bayernu w trudnym meczu z Greuther Fuerth dał kolegom sygnał do ataku. To był 27 gol "Lewego" w sezonie. Na tym się jednak nie skończyło.

Piotr Bobakowski
Gol Roberta Lewandowskiego WP SportoweFakty / Viaplay / Gol Roberta Lewandowskiego
Po pierwszych 45 minutach meczu Bayern Monachium - SpVgg Greuther Fuerth kibice na Allianz Arenie nie mieli powodów do zadowolenia. Gospodarze nieoczekiwanie przegrywali (0:1) po trafieniu Roberta Hrgoty.

Wystarczyło jednak zaledwie 30 sekund drugiej połowy, żeby trybuny stadionu w Monachium znowu się ożywiły. Nadzieję na zwycięstwo przywrócił niezawodny Robert Lewandowski, który wyrównał na 1:1.

Reprezentant Polski po szybkiej akcji Bawarczyków i świetnym dograniu z prawej strony z bliska skierował piłkę do siatki. Sędziowie VAR analizowali jeszcze, czy piłka wcześniej nie wyszła za linię końcową, ale ostatecznie gol został uznany.

Dla "Lewego" to była bramka nr 27 w tym sezonie ligowym. Polak z dużą przewagą prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców niemieckiej Bundesligi.

W 83. minucie Lewandowski ustrzelił dublet (gol nr 28 w rozgrywkach). Bayern ostatecznie zwyciężył 4:1 (relacja TUTAJ).

Źródło: Viaplay

A tak kapitan Biało-Czerwonych pokonał bramkarza Fuerth po raz drugi.