Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Prezes Legii straci korty? Mioduski ma kolejny problem

Stołeczna Komisja Sportu, Rekreacji i Turystyki pod przewodnictwem Dariusza Dziekanowskiego oczekuje przywrócenia poprzedniego stanu właścicielskiego spółki Legia Tenis. Co zrobi Dariusz Mioduski?

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dariusz Mioduski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski
"Oczekujemy przywrócenia poprzedniego stanu właścicielskiego Legia Tenis sp. z o.o. w nieprzekraczalnym terminie do 7 marca 2022 roku. Jeśli powyższe nie zostanie zrealizowane, wnioskujemy do prezydenta m.st. Warszawy o niezwłoczne rozwiązanie umowy dzierżawy obiektu przy ul. Myśliwieckiej" - głosi stanowisko warszawskiej Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki (cytat za sport.tvp.pl).

Komisja, której przewodniczącym jest były piłkarz Legii Warszawa Dariusz Dziekanowski, w środę obradowała w sprawie kortów przy ulicy Myśliwieckiej (tuż obok stadionu Wojskowych przy Łazienkowskiej).

Spółka Legia Tenis zarządzana przez Legia Warszawa SA zawarła z miastem umowę dzierżawy kortów na 30 lat. Następnie Legia Tenis miała sprzedać wszystkie akcje spółce WAWA Group za... 5000 zł. Jej właścicielem jest Dariusz Mioduski. W radzie nadzorczej WAWA Group są m.in. żona prezesa Legii Anna oraz jego córka Julia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w tej roli Lewandowskiego jeszcze nie widzieliśmy. Co on trzyma w dłoni?

"Dokonanie sprzedaży udziałów bez poinformowania wydzierżawiającego uważamy za drastyczne naruszenie zaufania, niezbędnego w przypadku podmiotów, związanych 30-letnią umową" - podkreśliła w swoim oświadczeniu stołeczna Komisja Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Mioduski ma więc kolejny problem. Legia fatalnie spisuje się w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, zajmując miejsce spadkowe, a kibice zapowiedzieli jego symboliczne pożegnanie podczas piątkowego meczu z Wisłą Kraków (więcej TUTAJ).

Teraz z kolei warszawscy radni zapowiadają, że umowa dzierżawy kortów zostanie rozwiązana. Co na to sam zainteresowany?

"Aby jednocześnie wdrażać ambitny program zarządzania kompleksem i równolegle zrealizować wielomilionowe inwestycje wymagane jest pozyskanie partnerów oraz zewnętrznego finansowania. Był to jedyny powód formalnego przeniesienia Legia Tenis do innego podmiotu, w którym tak samo jak w Legii Warszawa SA, jestem właścicielem 100 proc. akcji. W dyskusji publicznej zostało to celowo mylnie zinterpretowane jako sprzedaż do zewnętrznego podmiotu" - tłumaczy się Mioduski (więcej TUTAJ).

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
  Boże a co będzie teraz z Legią ??? czy ten klub z Wołynia wystąpi w następnej kolejce ?
  • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
   Nie Legia straci korty, tylko Wawa Group i to jest znakomita wiadomość, ale brawo za przynętę ;D Sam Jajun wam nabije z 800 odsłon artykułu ;D
   • levybdg Zgłoś komentarz
    nie mogę pojąć jak ten facet mógł dojść do takich pieniędzy.., czego nie dotknie to spie.......
    • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
     Prawda warszawska jest zawsze prawdziwa, działacze, kibice, właściciele wszyscy mówią prawdę !!!!! .......tylko ta wredna Polska cała im nie wierzy !!!! a oni są bez skazy !!!! - to
     Czytaj całość
     skandal jak ta Polska jest niesprawiedliwa dla Legii :(
     • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
      Pudel jest niewinny !!!! moja prawda że Pudel nie chciał tak zrobić, tylko przez przypadek tak wyszło, Pudel niewinny !!!! taka jest prawda warszawska i legijna !!!!!
      • Legionowiak 4.0 Zgłoś komentarz
       Prezes Legii musi odejść! Mioduski demoluje CWKS! W piątek, kto za Legia, w meczu z Wisłą Kraków akcja pożegnania patoprezesa CWKS!
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×