Powrót króla nie pomógł Lazio. Demonstracja Ukraińca

Lazio odpadło z Ligi Europy po remisie 2:2 z FC Porto. Inna włoska drużyna, Atalanta awansowała, a autor dubletu Rusłan Malinowski odniósł się do sytuacji w ojczyźnie Ukrainie.

piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / GEORGIA PANAGOPOULOU / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Lazio nie zdziałało wiele w Porto. Nawet prowadzenie nie pozwoliło rzymianom osiągnąć dobrego wyniku na Estadio do Dragao i ponieśli porażkę 1:2. Do rewanżu przystąpili wzmocnieni największą gwiazdą Ciro Immobile. Napastnik wrócił do gry po chorobie.

Na zakończenie pierwszego kwadransa Immobile ruszył przebojem między trzech zawodników Porto i zakończył rajd minimalnie niecelnym strzałem. W 18. minucie Włoch skierował piłkę do siatki, ale nie było mowy o uznaniu gola z powodu spalonego. Tego już było za wiele. W 19. minucie Immobile wykorzystał błąd Pepego i uderzył na 1:0 dla Lazio. Był to ponownie miły złego początek dla Biancocelestich.

Lazio miało także antybohatera w pierwszej połowie. Sergej Milinković-Savić popełnił bezsensowny faul na skraju pola karnego, za co karą był strzał z jedenastki na 1:1 Mehdiego Taremiego. Pers miał pretensje o brak występu w pierwszym meczu i w rewanżu odwdzięczył się za szansę. Również Taremi wywalczył rzut karny.

Po przerwie szanse na gole po obu stronach Stadio Olimpico. Nieznacznie chybili Pepe i Luis Alberto. Blisko 30 tysięcy kibiców w Rzymie zaczęło się niecierpliwić, ponieważ gospodarze nie potrafili wykorzystać atutów w ofensywie. Smoki były skuteczniejsze i w 69. minucie Matheus Uribe strzelił na 2:1 po świetnym podaniu Taremiego. Gol na 2:2 w doliczonym czasie nic nie zmienił w sprawie awansu FC Porto.

Do najlepszej "16" awansowała z włoskich drużyn Atalanta. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego przystąpili do rewanżu z Olympiakosem po zwycięstwie 2:1 w Bergamo. Berat Djimsiti strzelił w tym meczu oba gole. Również w rewanżu trafił do bramki obrońca. Joakim Maehle wpadł w pole karne z lewego skrzyła i sprytnie strzelił na 1:0 dla Neroblu. Ekipa z Lombardii zdobyła kolejne bramki po przerwie i wygrała w Grecji 3:0. Konkretnie zrobił to Rusłan Malinowski, który pokazał podkoszulek z hasłem "No war in Ukraine".

Sevilla FC poradziła sobie z pierwszym przeciwnikiem w Lidze Europy po pożegnaniu z Ligą Mistrzów. Drużyna z Andaluzji rozpoczęła podróż do finału na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan od wyeliminowania Dinama Zabrzeb. W Chorwacji przegrała 0:1 po wygranej 3:1 w Sewilli. Inny zespół z La Ligi, Real Sociedad odpadł z powodu porażki 1:3 z RB Lipsk na Estadio Anoeta.