Remis na początek wiosny w Fortuna I lidze

Zagłębie Sosnowiec długo prowadziło, ale w końcówce mecz rozsypał się podopiecznym Artura Skowronka. Jeden z nich zobaczył czerwoną kartkę, a Odra Opole doprowadziła do remisu 1:1.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Na pierwszego gola w rundzie wiosennej Fortuna I ligi trzeba było poczekać tylko przez 12 minut. Szymon Sobczak zdobył prowadzenie 1:0 dla Zagłębia z rzutu karnego. Odra była nieostrożna w obronie, przez co musiała wcześnie pomyśleć o odrabianiu strat.

Sobczak strzelił 12. gola w sezonie. Skuteczniejszy od niego jest jak tylko Kamil Biliński z Podbeskidzia Bielsko-Biała, który w rundzie jesiennej oddał 14 uderzeń do bramki przeciwników. Sobczak jest kandydatem na drugiego króla strzelców zaplecza ekstraklasy z Zagłębia w ostatnich sezonach. Pierwszym był Fabian Piasecki, aktualnie napastnik Śląska.

Odra w pierwszej połowie odpowiedziała jednym strzałem celnym i raczej nie spieszyła się do zdecydowanego natarcia. Ruszyła dynamicznie zaraz po przerwie, ale Zagłębie jeszcze poradziło sobie z tym szturmem.

Trener Piotr Plewnia zaczął zmieniać. Pierwszym dublerem był Mateusz Marzec, który wszedł za Konrada Nowaka. Arkadiusz Piech nie był groźny dla Zagłębia, dlatego zastąpił go Adam Żak, a do tego w Odrze zadebiutował Stanisław Hrebeń. Na kwadrans przed końcem komplet zmian uzupełniło wejście Mateusza Spychały i Krzysztofa Janusa. Po tych roszadach, a także po czerwonej kartce dla Dawida Gojnego, padł gol na 1:1 Mateusza Kamińskiego. Odra doprowadziła do remisu w 84. minucie.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (1:0)
1:0 - Szymon Sobczak (k.) 12'
1:1 - Mateusz Kamiński 84'

Zagłębie: Michał Gliwa – Dawid Gojny, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Wojciech Kamiński, Filip Borowski, Joao Oliveira, Wojciech Szumilas, Maksymilian Banaszewski (72' Quentin Seedorf), Szymon Sobczak (76' Vamara Sanogo), Szymon Pawłowski (83' Mateusz Bodzioch)

Odra: Mateusz Kuchta - Piotr Żemło, Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz, Rafał Niziołek (67' Stanisław Hrebeń), Jakub Szrek (75' Mateusz Spychała), Miłosz Trojak, Bernard Petrak, Tomas Mikinic (75' Krysztof Janus), Konrad Nowak (58' Mateusz Marzec), Arkadiusz Piech (67' Adam Żak)

Żółte kartki: Dalić (Zagłębie) oraz Trojak (Odra)

Czerwona kartka: Dawid Gojny (Zagłębie) /83' - za faul/

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)