• Skoki

Wyrównana rywalizacja o wicemistrzostwo Francji. Niezadowolenie w Strasbourgu

W meczu dwóch drużyn z czołówki Ligue 1 RC Strasbourg zremisował bezbramkowo z OGC Nicea. Gospodarze nie wykorzystali znakomitej szansy, a przez prawie całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika.

Tomasz Galiński
Sanjin Prcic (RC Strasbourg) Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Sanjin Prcic (RC Strasbourg)
RC Strasbourg Alsace mógł zrównać się punktami z OGC Nice, ale do tego potrzebne było zwycięstwo w sobotnim meczu. To spotkanie nie było zbyt atrakcyjne, oba zespoły nie wykreowały zbyt wielu sytuacji.

Prawie całą drugą połowę Nicea musiała grać w osłabieniu, bo już w 48. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał doświadczony Dante.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził polski obrońca Karol Fila, dla którego pierwszy sezon na francuskich boiskach jest dość trudny.

W piątek krok w kierunku europejskich pucharów zrobił zespół Stade Rennais, który wygrał na wyjeździe z Montpellier HSC 4:2. Goście prowadzili 2:0, rywale zdołali doprowadzi do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie, natomiast po przerwie strzelali już tylko zawodnicy Stade Rennais.

RC Strasbourg Alsace - OGC Nice 0:0

*

Montpellier HSC - Stade Rennais 2:4 (2:2) 0:1 Martin Terrier 8' 0:2 Benjamin Bourigeaud 15' 1:2 Ambroise Oyongo 19' 2:2 Elye Wahi 41' 2:3 Gaetan Laborde (k.) 52' 2:4 Lovro Majer 85'