Pierwszy finalista Pucharu Króla. Cudowny gol na wagę awansu

W rozgrywkach o Puchar Króla coraz mniej niewiadomych. W środowy wieczór poznaliśmy pierwszego finalistę. Valencia pokonała Athletic Bilbao 1:0. W pierwszym spotkaniu zanotowano remis 1:1.

Michał Piegza
piłkarze Valencia CF PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF
Sporo się działo w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu Athletic, który ostatnio regularnie docierał do finału, zremisował 1:1 z Valencią.

Przed rewanżem w Walencji sprawa awansu była otwarta. W 1. połowie lepiej prezentowali się gracze z Bilbao, ale nie potrafili wykorzystywać stwarzanych szans.

Gospodarze byli konkretniejsi. Dwie minuty przed przerwą piłkę przed polem karnym otrzymał Goncalo Guedes i uderzył nie do obrony.

Po zmianie stron Athletic starał się wyrównać i tym samym doprowadzić do dogrywki, ale zbyt wielu dobrych szans sobie nie stworzył.

Valencia zagra w finale. Rywala pozna w czwartek. Wówczas odbędzie się rewanżowe spotkanie pomiędzy Betisem i Rayo Vallecano.

Valencia CF - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)
1:0 - Guedes 43'

W pierwszym meczu:1:1

Awans: Valencia.

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)