Zmiana lidera - wyniki sobotnich spotkań 9.kolejki gr.zachodniej II ligi

Zmianę na pozycji lidera przyniosła rozgrywana w sobotę 9.kolejka gr.zachodniej II ligi. Na czoło stawki wysunęli się piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy na własnym boisku pokonali Bałtyk Gdynia 1:0.

Adrian Dudkiewicz

Mile dziewiątej serii gier na pewno nie będą wspominać w Żaganiu. Doskonale radzący sobie jesienią piłkarzy Czarnych dosłownie sekundy dzieliły od zwycięstwa nad Ślęzą Wrocław. Do 65. minuty zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, którzy udokumentowali to bramką Paschala. Końcówka należała już jednak do przyjezdnych. Wrocławianie mogli nawet to spotkanie wygrać, bo w 85. minucie piłka po strzale głową Wójcika uderzyła w słupek. Szczęście w doliczonym czasie gry dopisało jednak Balickiemu, który z najbliższej odległości pokonał Buchla.

Coraz gorzej wygląda sytuacja Miedzi Legnica i Unii Janikowo. W meczu o "sześć punktów" podopieczni Janusza Kudyby przegrali w Słubicach z miejscową Polonią 2:0, a dwie bramki zdobył skuteczny jesienią Paweł Posmyk. Z kolei w Częstochowie zespół Rakowa, także w bardzo ważnym pojedynku pokonał Unię Janikowo. Tutaj jednak dramaturgia była większa, bo wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich sekundach. W 87. minucie błąd popełnił bramkarz Unii, co skwapliwie wykorzystał Foszmańczyk. Goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale w samej końcówce po główce Krzywickiego, piłka przeleciała obok słupka bramki Rakowa.

W meczu na szczycie żadnych szans dotychczasowemu liderowi z Polkowic nie dała Nielba Wągrowiec. Gospodarze już na początku drugiej połowy prowadzili różnicą trzech bramek, a beniaminka stać było tylko na odpowiedź Marka Opałacza. Porażka Górnika spowodowała, że polkowiczanie stracili pozycję lidera. Pierwsze miejsce powędrowało teraz do Bydgoszczy, gdzie Zawisza skromnie pokonał Bałtyk.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 9.KOLEJKI GR.ZACHODNIEJ II LIGI:

Polonia Słubice - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
1:0 - Posmyk 44'
2:0 - Posmyk 82'

GKS Tychy - Tur Turek 1:0 (0:0)
1:0 - Żyła (k.) 62'

Raków Częstochowa - Unia Janikowo 2:1 (0:0)
0:1 - Ruszkul 64'
1:1 - Zachara 65'
2:1 - Foszmańczyk 87'

Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
1:0 - Sobczak 69'

Czarni Żagań - Ślęza Wrocław 1:1 (1:0)
1:0 - Paschal 27'
1:1 - Balicki 90'

Nielba Wągrowiec - Górnik Polkowice 3:1 (2:0)
1:0 - Gryszczyński 38'
2:0 - Leśniewski 42'
3:0 - Bartkowiak 49'
3:1 - Opałacz 56'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!