Zakłócili minutę braw dla Ukrainy. Jest reakcja trenera

Skandaliczne sceny miały miejsce przed meczem Burnley - Chelsea (0:4). Fani londyńczyków zakłócili minutę braw dla Ukrainy, skandując w tym czasie nazwisko Romana Abramowicza. Teraz dosadnie do tego wybryku odniósł się Thomas Tuchel.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Thomas Tuchel Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Thomas Tuchel
Trwa wojna w Ukrainie. Przed pojedynkiem Burnley FC - Chelsea FC fani postanowili przez minutę bić brawo dla kraju walczącego z rosyjskim agresorem. Niektórzy jednak zlekceważyli tę inicjatywę.

Część zgromadzonych osób w trakcie gromkich braw zaczęła wykrzykiwać "Roman Abramowicz, Roman Abramowicz". To rosyjski oligarcha, który ogłosił ostatnio, że chce sprzedać Chelsea.

Do wybryku kibiców odniósł się już Thomas Tuchel, trener "The Blues". - To nie jest odpowiednia chwila, by tak postępować - powiedział w kontekście okrzyków dla Abramowicza, cytowany przez "Daily Mail".

ZOBACZ WIDEO: Kamil Grosicki spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Polski. Będzie wielki powrót?

- Jeżeli okazujemy solidarność, to powinniśmy czynić to wspólnie - kontynuował szkoleniowiec.

Później podkreślił, że jeśli np. umrze jakaś ważna osoba, to też wszyscy razem oddają szacunek. - I to nie jest dobry moment, by przekazywać inne komunikaty. Nadeszła pora na okazanie szacunku. Chcemy to zrobić. Jako klub oczekujemy, by kibice wspólnie przystępowali do tych oklasków - dodał.

- Robimy to dla Ukrainy i nie ma tutaj innych kwestii. Nasze myśli są z nimi, mają nasze wsparcie. Powinniśmy kroczyć razem. To nie jest czas na inne sprawy - podsumował.

Czytaj także:
Lechia zawiodła Tomasza Kaczmarka. "Oczekuję dużo więcej od liderów zespołu"
Sheriff Tyraspol przez wojnę przestanie być potęgą? Czuć miłość do ZSRR

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×