Zobacz, co zrobił Wojciech Szczęsny

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Wojciech Szczęsny
YouTube / Wojciech Szczęsny

Juventus pokonał w niedzielę Spezię Calcio 1:0, a swój udział w wygranej miał Wojciech Szczęsny, który zachował czyste konto. Polak nie popełnił żadnego błędu w akcjach, które mieli rywale.

Wojciech Szczęsny nie był bezrobotny w swoim ostatnim występie we włoskiej Serie A. Na czyste konto musiał zapracować.

Na szczęście swoje i Juventusu, bramkarz reprezentacji Polski spisał się doskonale w kluczowych akcjach meczu, a to pozwoliło jego drużynie zapisać ważne trzy punkty w ligowej tabeli.

Spezia Calcio miała tak naprawdę dwie okazje na zdobycie gola. Pierwszą w 52. minucie, kiedy koncentrację Polaka sprawdził Emmanuel Gyasi.

Spezia z biegiem czasu była groźniejsza, bo gracze Juventusu cofnęli się. Goście jednak dużo szans na wyrównanie nie mieli. Najlepszą w w 71. minucie miał Rey Manaj, ale Szczęsny okazał się zaporą nie do przejścia.

Dzięki występowi "na zero" Polak wspiął się na drugie miejsce w rankingu czystych kont w Serie A.

Dodajmy, że jedynego gola w meczu zdobył Alvaro Morata. Bramkarz gości źle wprowadził piłkę do gry, gracze Juventusu ją przejęli i wyprowadzili zabójczy atak, który precyzyjnym uderzeniem zakończył właśnie Hiszpan.