"Indywidualna klasa". UEFA doceniła Lewandowskiego

Bayern Monachium rozgromił u siebie Salzburg (7:1) w meczu Ligi Mistrzów, a ojcem tego zwycięstwa UEFA uznała Roberta Lewandowskiego.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski został wybrany zawodnikiem wtorkowego meczu Ligi Mistrzów Bayern Monachium - Red Bull Salzburg (7:1). Polski napastnik rozegrał świetne spotkanie na Allianz Arenie, w którym zdobył trzy bramki i wprowadził swój zespół do ćwierćfinału LM.

"Trzy gole, jedna asysta. On zawsze jest bardzo ważny dla Bayernu. Mimo że Bayern od początku przeważał, trzy gole Polaka całkowicie zmieniły obraz gry. Salzburg próbował atakować, ale od 23. minuty przegrywał 0:3 z powodu indywidualnej klasy Lewandowskiego i jego umiejętności technicznych. Lewy był za mocny dla środkowych obrońców Salzburga" - napisał w argumentacji panel Obserwatorów Technicznych UEFA.

Lider ofensywy Bayernu potrzebował tylko 23 minut do skompletowania hat-tricka i pobicia rekordu Champions League, biorąc pod uwagę czas od rozpoczęcia meczu. RL9 ma już na koncie 12 trafień w bieżącej edycji prestiżowych rozgrywek.

33-letni Lewandowski jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców LM 2021/22 z jednobramkową przewagą nad Sebastienem Hallerem z Ajaksu Amsterdam, który mecz rewanżowy w 1/8 finału rozegra 15 marca (więcej TUTAJ).