T-Mobile Bundesliga: Rapid mistrzem / Błąd Radomskiego

W niedzielę odbyła się przedostatnia, 35. seria spotkań austriackiej 1. Bundesligi. Rapid Wiedeń pokonał w stosunku 3:0 SCR Altach i po raz 32. w swojej historii zdobył mistrzostwo kraju. Niestety swój mecz przegrał klub, w którym grają dwaj Polscy reprezentanci - Austria Wiedeń. Stołeczny zespół stracił już szansę na 2. miejsce w tabeli. Martwić musi niedzielny występ <b>Arkadiusza Radomskiego</b>.

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - zespół naszego rodaka zmierzył się w Salzburgu z miejscowym Red Bullem. Polak zagrał cały mecz. Stołeczny klub na boisku rywala poniósł porażkę w stosunku 0:2;

Adam Ledwoń (SK Austria Kärnten) - drużyna defensywnego pomocnika podjęła u siebie SV Josko Ried. Polski zawodnik wystąpił w całym spotkaniu. W 86. minucie został on ukarany żółtą kartką. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem;

Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - defensor reprezentacji Polski pojawił się w podstawowym składzie swojego zespołu w wyjazdowym pojedynku przeciwko Red Bullowi Salzburg. Zagrał on cały mecz. Nasz rodak w 71. minucie został ukarany żółtą kartką. Dziesięć minut później Radomski popełnił niestety poważny błąd. Obrońca stracił futbolówkę. Przejął ją Alexander Zickler, który bez problemów podwyższył wynik na 2:0 dla gospodarzy;

Tomasz Rząsa (SV Josko Ried) - drużyna Polaka zmierzyła się na wyjeździe z Austrią Kärnten (0:0). Nasz rodak nie znalazł się w kadrze gości na ten mecz;

Tomasz Wisio (LASK Linz) - klub polskiego defensora przed własną publicznością podjął SK Sturm Graz. Obrońca zagrał cały mecz. Beniaminek poniósł u siebie porażkę w stosunku 1:2.