Problemy tylko do przerwy. Manchester City w półfinale Pucharu Anglii

Bez większych problemów Manchester City awansował do półfinału Pucharu Anglii. The Citizens pewnie ograli na wyjeździe Southampton 4:1, choć po pierwszej połowie był remis. Jednak po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał.

Tomasz Galiński
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Robin Jones / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Manchester City nie zlekceważył teoretycznie słabszego przeciwnika i wystąpił na St. Mary's Stadium w niemal najsilniejszym składzie.

Podopieczni Pepa Guardioli awansowali do półfinału Pucharu Anglii, choć nie bez problemów, które napotkały ich w pierwszej części spotkania. Wprawdzie ich dominacja nie podlegała dyskusji od pierwszych minut, szybko udało się strzelić gola za sprawą Raheema Sterlinga, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Aymeric Laporte i wpakował piłkę do własnej bramki.

Rzeczone problemy rozwiązały się po przerwie, gdy Gabriel Jesus wywalczył rzut karny po faulu Mohammeda Salisu. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Kevin De Bruyne. Wtedy też posypała się gra gospodarzy. Niespełna kwadrans później prowadzenie City podwyższył Phil Foden, który niemal rozerwał siatkę atomowym uderzeniem zza pola karnego, a wynik ustalił w jednej z kolejnych akcji Riyad Mahrez.

Tym samym Manchester City dołączył do Chelsea FC i Crystal Palace, które już wcześniej zapewniły sobie awans do półfinałów.

Southampton FC - Manchester City 1:4 (1:1)
0:1 Raheem Sterling 12'
1:1 Aymeric Laporte (s.) 45+2'
1:2 Kevin De Bruyne (k.) 62'
1:3 Phil Foden 75'
1:4 Riyad Mahrez 78'

Co tam się stało? Na stadionie nagle pojawił się ogień! (WIDEO)
Nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego. "Nie mogę sobie tego wyobrazić"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)