Fabiański skapitulował trzy razy. Tottenham zwycięski w derbach

Łukasz Fabiański nie uratował West Hamu w meczu derbowym z Tottenhamem (1:3). Polak wyjmował piłkę z siatki po strzałach Kurta Zoumy (bramka samobójcza) i Heung-Min Sona (dwa gole). Trafienie kontaktowe dla "Młotów" zdobył Said Benrahma.

Rafał Szymański
Łukasz Fabiański puszcza gola PAP/EPA / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański puszcza gola
To był bardzo ważny mecz w kontekście walki o awans do europejskich pucharów. Od samego początku Tottenham Hotspur miał wyraźną przewagę i udokumentował ją w dziewiątej minucie. Harry Kane płasko dośrodkował w pole karne, a Kurt Zouma zmylił Łukasza Fabiańskiego i wpakował piłkę do własnej bramki.

Kilkadziesiąt sekund później golkiper "Młotów" miał mnóstwo szczęścia. Heung-Min Son z niewielkiej odległości trafił słupek.

Podopieczni Antonio Conte podwoili swoje prowadzenie w 24. minucie. Kane obsłużył Sona, który wbiegł w pole karne rywali i mocno strzelił nad głową interweniującego bramkarza.

West Ham złapał kontrakt przed końcem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Craig Dawson zgrał piłkę do Saida Benrahmy. Algierczyk był osamotniony w polu karnym i uderzył nie do obrony.

Po wznowieniu gry Kane ruszył środkiem boiska i stanął oko w oko z Fabiańskim. Były reprezentant Polski wyszedł z tego obronną ręką.

W 88. minucie Son urwał się obrońcom po świetnym podaniu Kane'a i miał przed sobą tylko Fabiańskiego. Koreańczyk sfinalizował całą akcję.

Tottenham Hotspur wygrał 3:1 w starciu derbowym z West Hamem i awansował na piąte miejsce w stawce Premier League. Drużyna Moyesa plasuje się na siódmej pozycji.

W 30. kolejce Leicester City pokonało Brentford FC po pięknych bramkach Timothy'ego Castagne'a oraz Jamesa Maddisona. Beniaminek odpowiedział trafieniem Yoane'a Wissy.

Tottenham Hotspur - West Ham United 3:1 (2:1)
1:0 - Kurt Zouma (s.) 9'
2:0 - Heung-Min Son 24'
2:1 - Said Benrahma 35'
3:1 - Heung-Min Son 88'

Leicester City - Brentford FC 2:1 (2:0) 1:0 - Timothy Castagne 20' 2:0 - James Maddison 33' 3:0 - Yoane Wissa 85'