Mecze towarzyskie: Gwilia, Kakabadze i Kwekweskiri pokonali Bośnię i Hercegowinę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NESImages/DeFodi Images  / Na zdjęciu: Walerian Gwilia
Getty Images / NESImages/DeFodi Images / Na zdjęciu: Walerian Gwilia
zdjęcie autora artykułu

W piątkowych meczach towarzyskich zwycięstwa odniosły reprezentacje Norwegii, Grecji, Irlandii Północnej i Gruzji. Niespodzianką jest zwłaszcza ten ostatni zespół, który pokonał na wyjeździe wyżej notowaną Bośnię i Hercegowinę.

W reprezentacji Gruzji wystąpili Walerian Gwilia (Raków Częstochowa), Otar Kakabadze (Cracovia) i Nika Kwekweskiri (Lech Poznań). Gwilia dostał od trenera kwadrans, natomiast pozostała dwójka rozegrała całe spotkanie.

Gruzini dość nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę, a cały mecz na ławce gospodarzy spędził Vladan Kovacević z Rakowa.

W spotkaniu Norwegii ze Słowacją (2:0) nie wystąpił żaden z zawodników grających w PKO Ekstraklasie, natomiast swoje minuty otrzymali znani z polskich boisk Lukas Haraslin i Ondrej Duda, a także Erik Jirka.

ZOBACZ WIDEO: Piłkarze z zakazem gry w reprezentacji Polski? "Dałbym im szansę"

Słowacy nie mieli wiele do powiedzenia, a gole Erlinga Haalanda i Martina Odegaarda zapewniły dość gładkie zwycięstwo Norwegom.

Co jeszcze? Rumunia przegrała 0:1 z Grecją, a Irlandia Północna pokonała na wyjeździe Luksemburg 3:1.

Norwegia - Słowacja 2:0 (0:0) 1:0 Erling Haaland 77' 2:0 Martin Odegaard 80'

Rumunia - Grecja 0:1 (0:1) 0:1 Andreas Bouchalakis 39'

Luksemburg - Irlandia Północna 1:3 (0:1) 0:1 Josh Magennis 16' 1:1 Marvin Martins Santos 58' 1:2 Steven Davis 83' 1:3 Gavin Whyte 85'

Bośnia i Hercegowina - Gruzja 0:1 (0:0) 0:1 Budu Zivzivadze 49'

CZYTAJ TAKŻE: Miedź Legnica o krok od awansu do PKO Ekstraklasy! Kolejne ważne zwycięstwo Wielkie osłabienia reprezentacji Polski. Piątek nie składa broni

Źródło artykułu: