Polacy nie poszli za ciosem. Porażka naszej młodzieżówki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Przed trzema dniami reprezentacja Polski U20 niespodziewanie wygrała z Anglikami. W poniedziałkowym meczu nie było już tak dobrze, ponieważ drużyna Miłosza Stępińskiego poniosła wyjazdową porażkę przeciwko Czechom 0:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski U20 w marcu miała do rozegrania dwa spotkania w ramach Elite League. Pierwsza na drodze naszej młodzieżówki stanęła Anglia, która miała być naprawdę niemałym wyzwaniem. Ostatecznie to Biało-Czerwoni dzięki piorunującym pięciu minutom w drugiej połowie zwyciężyli 2:0.

Nastroje przed poniedziałkowym meczem z Czechami były więc radosne. Z Bielska-Białej zespół Miłosza Stępińskiego przetransportował się do miasta Frydek-Mistek, położonego 30 kilometrów od naszej granicy.

Jednak nie było już tak dobrze jak w spotkaniu z Anglią. W pierwszej połowie bramkę dla rywali zdobył Marek Icha. Zawodnik FC Sellier & Bellot Vlasim wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i precyzyjnie uderzył z półwoleja po długim rogu.

Już po przerwie ponownie dla reprezentacji Polski zmorą okazało się być dośrodkowanie ale tym razem z rzutu rożnego. Piłka wpadła pod nogi Filipa Firbachera, a ten z bliskiej odległości pokonał Kacpra Bieszczada.

Poniedziałkowa porażka była trzecią w Elite League U20 dla Biało-Czerwonych. Zespół Miłosza Stępińskiego zajmuje obecnie szóste miejsce i ma punkt przewagi nad zamykającymi tabelę Czechami. Nasi południowi sąsiedzi mimo ósmego miejsca mają tylko punkt straty do liderujących Niemców.

Czechy U20 - Polska U20 1:0 - Marek Icha 30' 2:0 - Filip Firbacher 60'