Widzew Łódź i Podbeskidzie mają co poprawiać

Widzew Łódź i Podbeskidzie Bielsko-Biała są w dolnej połowie tabeli rundy wiosennej Fortuna I ligi. Oba kluby jeszcze nie zwyciężyły na własnym stadionie. Spróbują to zmienić po przerwie reprezentacyjnej.

piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
W poprzednim tygodniu rozegrano tylko jeden mecz, a w nim Miedź Legnica pokonała 1:0 ŁKS Łódź. Dzięki bramce Macieja Śliwy zrobiła kolejny krok w kierunku awansu do PKO Ekstraklasy. Innymi wydarzeniami ostatnich kilkunastu dni była zmiana trenera w Stomilu Olsztyn. Piotr Jacek zajął stanowisko Adriana Stawskiego. Na polskie stadiony powrócił Luka Zarandia, którego zatrudniła Korona Kielce.

16 drużyn powraca do gry o punkty po przerwie reprezentacyjnej i czeka je intensywne granie. Nadrabianie zaległości zostało zaplanowane na środek przyszłego tygodnia.

Drugie miejsce premiowane awansem zajmuje Widzew Łódź, ale w przeciwieństwie do Miedzi, czuje jeszcze oddech rywali na plecach. W rundzie wiosennej podopieczni Janusza Niedźwiedzia zdobyli cztery punkty w czterech meczach, a na własnym stadionie ponieśli porażki 2:5 z Arką Gdynia i 0:1 z Odrą Opole. Kibice w Łodzi przeżyli dwie przygnębiające wizyty na Alei Piłsudskiego. W sobotę trzecia i pytanie, czy będzie weselsza.

Tym razem Widzew podejmie GKS Tychy, którego trenerem jest dobrze znany w województwie łódzkim Artur Derbin. W przeszłości pracował w GKS-ie Bełchatów, a z szatni Brunatnych do Tychów sprowadzał Krzysztofa Wołkowicza i Bartosza Biela. GKS jest na siódmym miejscu w tabeli, a jego strata do drugiego Widzewa wynosi sześć punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała jeszcze nie wygrało po zimowym okresie przygotowań. Z trzema punktami, zdobytymi w tej rundzie, jest lepsze tylko od Skry Częstochowa. Bilans podopiecznych Piotra Jawnego to trzy remisy i porażka. W piątek podejmą ŁKS Łódź, który przesunął się do strefy barażowej między innymi kosztem Podbeskidzia. Aktualnie łodzianie mają o dwa punkty więcej

- Najbardziej martwi mnie brak odpowiedniej liczby punktów wioną. Wprowadziliśmy w okresie przygotowań trochę zmian kadrowych i w sposobie grania. Czasem drobne korekty wpływają na rozregulowanie zespołu i potrzeba czasu na powrót na właściwe tory. Pracujemy nad powrotem do zwyciężania - mówi Jawny.

Podbeskidzie wygrało w rundzie jesiennej 2:1 w Łodzi. Była to pierwsza wygrana Górali z najbliższym przeciwnikiem od siedmiu meczów, a czekali na nią ponad dekadę. Podbeskidzie zdobyło u siebie 20 punktów, a ŁKS na wyjazdach 19 punktów.