Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Andrij Szewczenko żył w strachu. Wreszcie przekazał dobre wieści

Andrij Szewczenko długo martwił się o przebywającą w Ukrainie matkę. Ta nie zgadzała się na wyjazd z kraju, ale ostatecznie ewakuowała się z ogarniętej wojną ojczyzny. Wraz z córką wsiadły w samochód i uciekły z Kijowa.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andrij Szewczenko Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Andrij Szewczenko
Od momentu rozpoczęcia inwazji Rosji już kilka milionów osób uciekło z ogarniętej wojną Ukrainy do sąsiednich krajów. Najwięcej uchodźców dotarło do Polski, gdzie starają się rozpocząć nowe życie z dala od wojennych działań. Tego, co przeżyli nie zapomną już nigdy.

Część Ukraińców nie zdecydowała się jednak na ucieczkę z kraju. Tak było też z matką Andrija Szewczenki. Były selekcjoner reprezentacji Ukrainy wielokrotnie w ostatnich tygodniach powtarzał, że jego matka przebywała w Kijowie, który chciały zdobyć rosyjskie wojska.

Matka byłego piłkarza - Lubow Nikołajewna - nie chciała wyjechać z ojczyzny. Szewczenko mówił, że chciał ją ewakuować, ale kobieta się na to nie zgadzała. Sytuacja się jednak zmieniła i najbliżsi sportowca wyjechali z Ukrainy.

ZOBACZ WIDEO: Jaka przyszłość Krychowiaka w kadrze? "Stary wilk nie wyleniał"

- Moja mama była w domu przez 20 dni, ale jej stan zdrowia się pogorszył. Postanowiliśmy ją zabrać z Ukrainy. Moja siostra wraz z mamą wsiadły do samochodu, wzięły dwa psy i pojechały do Użhorodu na granicy ukraińsko-słowackiej. Tam się zatrzymały, przekroczyły już granicę i dotarły do Włoch - powiedział w rozmowie z "Ukraińską Prawdą".

- Do jednej z eksplozji doszło dosłownie obok miejsca, w którym przebywała moja rodzina. Pierwsze dni były bardzo trudne, ale teraz wszystko jest już w porządku. Mama i siostra nie chciały wyjeżdżać - dodał Szewczenko, który opowiedział, że jego rodzinny dom znajduje się tuż pod Kijowem.

Sam piłkarz dodał, że przyjął dwie rodziny uchodźców z Ukrainy. Legendarny piłkarz jest w Londynie, gdzie stara się pomóc kolejnym rodakom uciekającym przed atakami Rosjan.

Czytaj także:
Tak w Meksyku zareagowali na wylosowanie Polski
Potężne zamieszanie wokół rywala polskich piłkarzy na MŚ. Chodzi o narkotyki!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×