Zespół Łukasza Fabiańskiego nie pękł po czerwonej kartce

West Ham United potrafił w dziesięciu objąć prowadzenie, ale nie potrafił go utrzymać. Drużyna z Londynu przystąpi do rewanżu z Olympique Lyon po remisie 1:1. W innym ćwierćfinale Ligi Europy piłkarze SC Braga wygrali 1:0 z Rangers FC.

West Ham United zremisowało z Olympique Lyon PAP/EPA / ANDY RAIN / West Ham United zremisowało z Olympique Lyon
W poprzedniej rundzie West Ham United pozbawił Sevillę możliwości zdobycia trofeum w finale na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Kolejnym przeciwnikiem klubu Łukasza Fabiańskiego jest Olympique Lyon. W bramce zespołu Davida Moyesa stanął Alphonse Areola, a Polak był na ławce rezerwowych. Areola był w opresji w kilku sytuacjach na początku meczu, ale Olympique nie wykorzystał szans na gola.

W czasie doliczonym do pierwszej połowy Aaron Creswell zobaczył czerwoną kartkę, co teoretycznie skomplikowało zadanie pozostałym graczom West Hamu. Gospodarze musieli odpierać ataki w dziesięciu. Skoro najlepszą obroną jest atak, to londyńczycy nie zrezygnowali z próby otwarcia wyniku. W 52. minucie Jarrod Bowen strzelił na 1:0 dla zespołu z Premier League.

Olympique zdołał w rywalizacji jedenastu na dziesięciu tylko doprowadzić do remisu 1:1. W 66. minucie Tanguy Ndombele odebrał gospodarzom zaliczkę i walka o awans rozpocznie się w Lyonie praktycznie od początku.

Braga jest niebezpieczna przede wszystkim w meczach na własnym stadionie. W 40. minucie objęła ona prowadzenie 1:0 w meczu z Rangers FC, a Abel Ruiz strzelił gola po podaniu Iuriego Medeirosa, byłego zawodnika Legii Warszawa. To trafienie sprawiło, że portugalska drużyna ma czego bronić w rewanżu w Glasgow.