Nieprawdopodobne trafienie klubowego kolegi Milika. "Gol sezonu"

- To jest gol sezonu - mówił komentator Viaplay. Kapitalnym trafieniem w meczu Olympique Marsylia - PAOK Saloniki popisał się Dimitri Payet. Bramkarz był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Mateusz Kozanecki
Gol Dimitri Payeta Materiały prasowe / Viaplay / Gol Dimitri Payeta
W ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy Olympique Marsylia bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika w składzie podejmował PAOK Saloniki.

Już w 13. minucie gola na 1:0 strzelił Gerson, a asystę na swoim koncie zapisał Dimitri Payet. Francuz stał się bohaterem Olympique'u niedługo później.

Gospodarze pod koniec pierwszej połowy wykonywali rzut rożny. Piłka wypadła poza pole karne. Payet bez zastanowienia huknął z odległości około 25 metrów z woleja.

Alexandros Paschalakis próbował interweniować, ale w tej sytuacji był bez szans. Piłka trafiła niemalże w samo okienko. - To jest gol sezonu. Nie boję się tego stwierdzenia. Co za bramka francuskiego pomocnika - krzyczał komentator Viaplay.

Niedługo po zmianie stron do bramki rywali trafił Omar El Kaddouri. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:1. Rewanż 14 kwietnia o godz. 21:00 w Salonikach.