Goście zdominowali trzy mecze Premier League. Koncert Chelsea

W trzech meczach 32. kolejki angielskiej Premier League prym wiedli goście. Chelsea wręcz rozbiła Southampton, a zwycięstwa odniosły też ekipy Brighton and Hove Albion oraz Leeds United z Mateuszem Klichem.

Marcin Malinowski
piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki PAP/EPA / VINCENT MIGNOTT / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki
Reprezentant Polski rozegrał dla Leeds United 58 minut. Do tego momentu jego drużyna prowadziła 1:0 po bramce Raphinhi i Watford FC mógł jeszcze odwrócić losy spotkania. Po zejściu Mateusza Klicha jego zespół nie dał sobie jednak strzelić gola, a za sprawą Rodrigo Moreno i Jacka Harrisona jeszcze powiększył przewagę, wygrywając 3:0.

W starciu z Brighton and Hove Albion nie popisał się natomiast Arsenal FC. Londyńczycy jako pierwsi stracili bramkę. Zdołali na to odpowiedzieć w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale trafienie Gabriela Martinelliego nie zostało zaliczone. Po sprawdzeniu VAR okazało się, że zawodnik był na pozycji spalonej.

Na nieco ponad 20 minut przed końcem goście dołożyli drugą bramkę i zapowiadało się na kompletny blamaż ekipy Mikela Artety. Sytuację delikatnie uratował Martin Odegaard, strzelając na 1:2. Sześć doliczonych minut nie wystarczyło jednak, by urwać chociaż jeden punkt i wstydliwa porażka ekipy z Londynu stała się faktem. Jakub Moder z powodu kontuzji kolana mecz ten musiał oglądać z pozycji widza.

Prawdziwą strzelaninę urządziła sobie z kolei Chelsea FC. Już do przerwy The Blues prowadzili 4:0, a w drugiej połowie tylko dobili rywali z Southampton FC. Pełne 90 minut rozegrał Jan Bednarek, który trafił do notesu arbitra za sprawą żółtej kartki z 60. minuty.

Arsenal FC - Brighton and Hove Albion 1:2 (0:1)
0:1 Leandro Trossard 28'
0:2 Enock Mwepu 67'
1:2 Martin Odegaard 89'

Southampton FC - Chelsea FC 0:6 (0:4)
0:1 Marcos Alonso 8'
0:2 Mason Mount 16'
0:3 Timo Werner 21'