W rozgrywkach III ligi w trzech grupach odrobiono część zaległości. Drużyny walczące o awans do eWinner II ligi pogubiły punkty.

Michał Piegza
piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
W grupie I w zaległym spotkaniu podział punktów, z którego najbardziej cieszy się lider Legionovia Legionowo.

W Nowym Dworze Mazowieckim Świt Nowy 1:1 zremisował z wiceliderem Polonią Warszawa. W potyczce do przerwy prowadzili gospodarze, goście wyrównali po zmianie stron.

W tabeli Czarne Koszule do lidera tracą sześć punktów, ale mają jedno spotkanie rozegrane mniej.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Legionovia Legionowo 24 54 48:26 16 6 2
2. Polonia Warszawa 23 48 48:18 16 3 5
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 24 45 43:24 13 6 5
4. Legia II Warszawa 21 39 50:26 11 6 4

W grupie II atak zimy drużynom nie przeszkodził w rozegraniu kolejki. Zespoły w spokoju mogły przygotowywać do weekendów spotkań. A w nich będzie się działo. Lider Kotwica Kołobrzeg podejmie wicelidera, spadkowicza z eWinner II ligi Olimpię Grudziądz. Tabela III ligi gr. II:

1. Kotwica Kołobrzeg 23 55 52:15 17 4 2
2. Olimpia Grudziądz 23 52 48:14 16 4 3
3. Pogoń Nowe Skalmierzyce 23 42 35:28 12 6 5
4. Sokół Kleczew 23 41 36:23 13 2 8

Marsz Polonii zatrzymany. Bytomianie w derbach z niepokonanym w 2022 roku Górnikiem II Zabrze przegrali 1:2 i skomplikowali swoją sytuację.

W zaległym spotkaniu po trzy punkty sięgnął lider grupy III. Zagłębie II Lubin grało na wyjeździe z zamykającą tabelę Foto-Higieną Gać i gola wagę zwycięstwa 2:1 zdobyło na minutę przed końcem.

Lubinianie nad Polonią mają znowu sześć punktów przewagi. Wkrótce obie drużyny spotkają się w bezpośrednim starciu.

Tabela III ligi gr. III:

1. Zagłębie II Lubin 23 51 55:27 15 6 2
2. Polonia Bytom 23 45 37:22 14 3 6
3. Miedź II Legnica 22 44 40:23 13 5 4
4. LKS Goczałkowice 22 43 31:18 12 7 3

W grupie IV bez zmiany na pozycji lidera. Siarka Tarnobrzeg w zaległym spotkaniu przegrała w Ostrowcu z KSZO 1929 0:1 i nie zdołała wrócić na 1. pozycję.

W tabeli prowadzą rezerwy Cracovii, którzy tarnobrzeżan wyprzedzają o punkt. 3. jest Podhale Nowy Targ, a 4. ŁKS Łagów.