III liga. Liderzy tracą przewagę

W III lidze we wszystkich grupach cały czas niewiele wiadomo. W I i III punkty zgubili liderzy Legionovia Legionowo i Zagłębie II Lubin.

Michał Piegza
piłka nożna Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka nożna
W grupie I dwa punkty zgubił lider. Legionovia Legionowo grała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która nie ma już szans na awans. W potyczce gole nie padły.

Okazję na zmniejszenie strat wykorzystała Polonia Warszawa, która w derbach 5:0 rozgromiła Ursus.

Czarne Koszule do lidera tracą aktualnie siedem punktów, ale mają dwa spotkania rozegrane mniej.

Tylko zremisował 3. w lidze Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Błonianka Błonie punkt (2:2) uratowała w doliczonym czasie.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Legionovia Legionowo 24 54 48:26 16 6 2
2. Polonia Warszawa 22 47 47:17 16 2 5
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 23 44 42:23 13 5 5
4. Legia II Warszawa 21 39 50:26 11 6 4

Lider grupy II Kotwica Kołobrzeg nie zatrzymuje się. Po awansie na 1. miejsce zespół nie zamierza oddawać swojej pozycji. W 23. kolejce Kotwica wygrała bez problemów z 3. w tabeli Sokołem Kleczew 3:0.

Olimpia Grudziądz po odpadnięciu z Fortuna Pucharu Polski tylko w 1. połowie meczu z Unią Janikowo miała problem. Goście długo prowadzili 1:0, gospodarze w końcu przełamali obronę rywala i wygrali 4:1.

Tabela III ligi gr. II:

1. Kotwica Kołobrzeg 23 55 52:15 17 4 2
2. Olimpia Grudziądz 23 52 48:14 16 4 3
3. Pogoń Nowe Skalmierzyce 23 42 35:28 12 6 5
4. Sokół Kleczew 23 41 36:23 13 2 8

Ważne wydarzenia w grupie III. Lider Zagłębie II Lubin zremisowało ze Ślęzą Wrocław 2:2. Okazję do zmniejszenia strat wykorzystała Polonia. Bytomianie mieli problemy w Jeleniej Górze w potyczce z beniaminkiem Karkonoszami. Gospodarze prowadzili 1:0, goście jednak na początku 2. połowy, w krótkim czasie, zdobyli dwie bramki i wygrali.

Z walki o awans najprawdopodobniej wypisał się LKS Goczałkowice. Lider przez wiele tygodni kolejny raz zgubił punkty. Tym razem 2:2 zremisował u siebie z Wartą Gorzów Wlkp.

Tabela III ligi gr. III:

1. Zagłębie II Lubin 22 48 53:26 14 6 2
2. Polonia Bytom 22 45 36:20 14 3 5
3. Miedź II Legnica 22 44 40:23 13 5 4
4. LKS Goczałkowice 22 43 31:18 12 7 3

W grupie IV wciąż ciasno w czołówce. Z drużyn z czołówki punkty zgubił tylko ŁKS Łagów, który bezbramkowo zremisował w Świdniku z Avią. Lider Cracovia II pokonał 2:0 beniaminka Koronę Rzeszów.

Po trzy punkty sięgnęła Siarka, ogrywając 2:1 Wólczankę Wólka Pełkińska. Bramkę na wagę wygranej drużyna z Tarnobrzega zdobyła w 89. minucie. W czołówce utrzymuje się także Podhale Nowy Targ. W niedzielę zespół 1:0 ograł w Sandomierzu Wisłę.