Między nim i Lewandowskim wrzało. To powiedział po meczu

W trakcie spotkania Ligi Mistrzów dochodziło do ostrych starć pomiędzy Robertem Lewandowskim a Raulem Albiolem. Hiszpan po meczu zachował jednak dużą klasę, mocno komplementował polskiego gracza.

Karol Wasiek
Raul Albiol i Robert Lewandowski PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Raul Albiol i Robert Lewandowski
Hiszpan Raul Albiol wykonał tytaniczną pracę, by uprzykrzyć życie Robertowi Lewandowskiemu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W trakcie meczów dochodziło do ostrych starć między Polakiem a Hiszpanem.

W 33. minucie rewanżowego spotkania Polak - po wejściu w nogi Hiszpana -  został ukarany żółtą kartką. To jednak nie spowodowało, że 33-latek odpuścił.

Kilka minut później Lewandowski ponownie spóźnił się przy próbie odbioru piłki. Faul był na tyle ostry, że mogło to się dla polskiego napastnika zakończyć drugim żółtym kartonikiem i w efekcie czerwonym. Sędzia przymknął jednak na to oko.

Hiszpan po meczu - mimo ostrych starć z Lewandowskim - zachował dużą klasę. Mocno komplementował polskiego napastnika.

- Napastnicy na poziomie Roberta Lewandowskiego to jedni z najlepszych w Europie, więc obrońcy, którzy grają przeciwko nim, muszą też wskoczyć na taki poziom, by im dorównać. Lewandowski zażądał ode mnie zademonstrowania mojej najlepszej formy i koncentracji przez cały mecz - powiedział Albiol przed kamerami UEFA.

Przypomnijmy, że Bayern Monachium w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów musiał odrabiać straty, w pierwszym meczu przegrał w Hiszpanii 0:1. Na trafienie trzeba było czekać do 52. minuty.

Goście popełnili błąd przy wyprowadzeniu akcji, a piłkę Robertowi Lewandowskiemu dostarczył Thomas Mueller. Polak precyzyjnym otworzył wynik meczu. To jednak nie wystarczyło, bo rywale w 88. minucie odpowiedzieli trafieniem na wagę remisu i awansu.