Kanonada w meczu Liverpool - Benfica (wideo)

Festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Liverpoolu w meczu z Benfiką Lizbona. Wynik spotkania ze stałego fragmentu gry otworzył Ibrahima Konate, do bramki trafiał także Roberto Firmino.

Mateusz Kozanecki
Bramka Ibrahimy Konate na 1:0 Twitter / Polsat Sport / Bramka Ibrahimy Konate na 1:0
W pierwszym spotkaniu piłkarze Liverpoolu zwyciężyli 3:1, przesądzając praktycznie o swoim awansie do półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów.

Rewanż również obfitował w bramki. Jako pierwszy do siatki trafił Ibrahima Konate, który wykorzystał dośrodkowanie Kostasa Tsimikasa z rzutu rożnego.

Nieco ponad dziesięć minut później wyrównał Goncalo Ramos. Po zmianie stron natomiast fatalny błąd Jana Vertonghena wykorzystał Roberto Firmino.

Brazylijczyk raz jeszcze wpisał się na listę strzelców w 65. minucie. Liverpool wykonywał wtedy rzut wolny. Drugą tego dnia asystę zaliczył Kostas Tsimikas.

Na tym strzelanie się nie skończyło, bowiem na 3:2 strzelił Roman Jaremczuk, który na boisku pojawił się na początku drugiej połowy. Ukrainiec zastąpił Diogo Goncalvesa. Do kolejnego wyrównania doprowadził natomiast w 83. minucie Darwin Nunez.