Arka Gdynia zwiększa presję na Widzewie

Arka Gdynia będzie na drugim miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy przynajmniej do soboty. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza odnieśli zwycięstwo 3:2 z GKS-em Jastrzębie.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka zdobywa najwięcej punktów w rundzie wiosennej Fortuna I ligi. Tym razem drużyna z Pomorza wywiązała się z roli faworyta w rywalizacji z ostatnim w tabeli GKS-em Jastrzębie. Arka ma przynajmniej do soboty punkt przewagi nad trzecim w lidze Widzewem Łódź i czeka na jego odpowiedź w meczu z Puszczą Niepołomice.

W Gdyni na prowadzeniu byli najpierw jastrzębianie, następnie gospodarze, a w 55. minucie Marek Fabry doprowadził swoim strzałem do remisu 2:2. Pozostało jeszcze sporo czasu na rozstrzygnięcie meczu i zrobiła to Arka. O zdobyciu przez nią kompletu punktów zdecydowało uderzenie Karola Czubaka.

Sandecja nie wykorzystuje atutu własnego boiska na miarę oczekiwań. Gra bez udziału publiczności nie służy w rundzie wiosennej podopiecznym Dariusza Dudka. Tym razem podjęli Resovię i w pierwszej połowie posypały się żółte kartki zamiast goli. Ostro było również po przerwie. Sandecja zaznaczyła przewagę pod względem posiadania piłki, ale to goście oddali aż dziewięć uderzeń celnych przy zaledwie jednym gospodarzy. Dlatego nowosądeczanie nie powinni narzekać na remis 0:0.