Kolejne rozczarowanie po rewolucji w Tychach

Kilka dni po rozstaniu z trenerem Arturem Derbinem piłkarze GKS-u Tychy zremisowali 1:1 z Górnikiem Polkowice. Podział punktów nie poprawił znacząco sytuacji obu drużyn.

Piłkarze GKS Tychy WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piłkarze GKS Tychy
GKS spadł na 10. miejsce w tabeli będące poza strefą barażową. W rundzie wiosennej zdobył osiem punktów w siedmiu meczach, a ostatnia porażka 0:2 z Arką doprowadziła do zwolnienia trenera Artura Derbina. Do kolejnego meczu z Górnikiem Polkowice drużyna przygotowywała się pod wodzą Jarosława Zadylaka oraz Przemysława Pitrego. W podstawowym składzie dokonali oni tylko dwóch zmian na skrzydłach.

Górnik ma coraz mniej czasu na ratowanie się przed spadkiem z ligi. W każdym meczu musi starać się o punktowanie i nie inaczej było w Tychach. Beniaminek zaprezentował się lepiej niż gospodarze w pierwszej połowie, co potwierdził golem na 1:0 Rafał Karmelita. Wykonał on dobitkę strzału Adriana Purzyckiego po dośrodkowaniu Abdallaha Hafeza w 28. minucie.

Najlepszą szansę na pokonanie Jakuba Szymańskiego w pierwszej połowie miał Marcin Kozina, a i tak nie przekonał do pozostawienia go na boisku. Zresztą nie tylko on, ponieważ tyszanie przeprowadzili w przerwie potrójną zmianę. Wszedł między innymi nowy napastnik Gracjan Jaroch za Daniela Rumina.

Niezmiennie atakował Górnik i w 53. minucie miał okazję do podwojenia prowadzenia. Strzał Karola Fryzowicza obronił Konrad Jałocha, a dobitka zatrzymała się na słupku. Ta sytuacja zemściła się na gościach kwadrans później, ponieważ Nemanja Nedić główkował na 1:1 po dośrodkowaniu Dominika Połapa. W tej sytuacji niewiele zabrakło do zatrzymania piłki Jakubowi Szymańskiego. Bramkarz Górnika poprawił się w ostatnim kwadransie i dzięki jego obronie strzału Łukasza Grzeszczyka doszło do podziału punktów.

GKS Tychy - Górnik Polkowice 1:1 (0:1)
0:1 - Rafał Karmelita 28'
1:1 - Nemanja Nedić 68'

GKS: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Kamil Szymura, Nemanja Nedić, Maciej Mańka, Mateusz Czyżycki, Oskar Paprzycki (46' Wiktor Żytek), Marcin Kozina (46' Krystian Wachowiak), Łukasz Grzeszczyk, Krzysztof Wołkowicz (60' Sebastian Steblecki), Daniel Rumin (46' Gracjan Jaroch)

Górnik: Jakub Szymański - Karol Fryzowicz, Michał Bojdys, Marcin Biernat, Jarosław Ratajczak, Adrian Purzycki, Damian Makuch, Antoni Kozubal (58' Bruno Żołądź), Rafał Karmelita (67' Marek Opałacz), Abdallah Hafez (75' Mariusz Szuszkiewicz), Mateusz Piątkowski (75' Robert Hehedosz)

Żółte kartki: Połap, Czyżycki (GKS) oraz Fryzowicz, Hafez, Bojdys (Górnik)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)