Kadra U-21 będzie miała nowego trenera? Ruszyła giełda nazwisk

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Maciej Stolarczyk i Radosław Sobolewski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Maciej Stolarczyk i Radosław Sobolewski
zdjęcie autora artykułu

Jak informuje portal "Weszło", PZPN zaczął poszukiwać następcy Macieja Stolarczyka. W związku nie wierzy się już w sukces najważniejszej młodzieżówki.

Reprezentacja Polski U-21 rozgrywa eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Na dwie kolejki przed końcem jej sytuacja w tabeli grupy nie jest jednak korzystna i wydaje się, że o awans na turniej będzie bardzo trudno. "Weszło" podaje, że Polski Związek Piłki Nożnej już zaczyna rozglądać się za następcą Macieja Stolarczyka.

Na niekorzyść 50-latka działają nie tylko wyniki, ale też fakt, że został on zatrudniony jeszcze za kadencji Zbigniewa Bońka. Cezary Kulesza i jego działacze mogą chcieć wybrać trenera według swojej koncepcji.

Jak czytamy, Stolarczyk ma być jednym z kandydatów na stanowisko szkoleniowca Pogoni Szczecin, którą po zakończeniu sezonu opuści Kosta Runjaić. Źródła wspomnianego serwisu twierdzą, że "taki wybór jest jednym z bardziej prawdopodobnych".

Kto z kolei miałby objąć najważniejszą kadrę młodzieżową? Kilka dni temu w siedzibie związku był widziany Maciej Bartoszek, który miał odbyć rozmowę z Kuleszą. Do tej roli przymierzani są także były opiekun zespołu U-20 Jacek Magiera oraz Marcin Brosz, który od stycznia pracuje w reprezentacji do lat 19.

Zobacz też: Włosi zauroczeni Nicolą Zalewskim. "Ponad szaleństwem", "nie do zatrzymania" Fiorentina nie wykupi Piątka? Klub chce powalczyć o innego piłkarza

ZOBACZ WIDEO: Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na MŚ? "Wreszcie nie jesteśmy w łatwej grupie"

Źródło artykułu: