Bramkarz nie miał żadnych szans. Zobacz gola Jana Bednarka [WIDEO]

Gol Jana Bednarka był decydujący. Reprezentant Polski poprowadził Southampton do sensacyjnego zwycięstwa z Arsenalem (1:0).

Rafał Szymański
gol Jana Bednarka YouTube / Arsenal FC / Na zdjęciu: gol Jana Bednarka
W sobotę "Święci" pokrzyżowali szyki Arsenalowi. Na miano bohatera meczu z pewnością zasłużył Jan Bednarek, który zachował się jak rasowy snajper pod bramką londyńczyków.

Gospodarze skutecznie odpierali kolejne ataki i w 44. minucie zaskoczyli londyńczyków. Po zamieszaniu w polu karnym Mohamed Elyounoussi wypatrzył niepilnowanego Jana Bednarka, precyzyjnie dograł, a środkowy obrońca mocno uderzył nad interweniującym Aaronem Ramsdalem. W drugiej połowie wynik już się nie zmienił, Southampton FC niespodziewanie wygrało 1:0 z Arsenalem.

Dzięki trafieniu Bednarka zespół Ralpha Hasenhuettla awansował na 12. miejsce w stawce Premier League. Kadrowicz poprawił swoje statystyki, tylko w tym sezonie uzbierał już cztery gole. 26-latek jest zresztą najskuteczniejszym Polakiem w historii ligi angielskiej (siedem goli).

Stoper Southampton mimo wszystko odczuwał niedosyt. - - Mamy komplet punktów, lecz trzeba iść dalej. Musimy ciężko pracować w defensywie i grać trochę bardziej kreatywnie w ataku - ocenił tuż po meczu (więcej TUTAJ).

Gol Jana Bednarka (od 0:17):