Gol Polaka pogrążył Arsenal!

Jan Bednarek bohaterem Southampton! Polak zdobył gola, a jego drużyna pokonała Arsenal 1:0! Świetne popołudnie ma za sobą również Cristiano Ronaldo, który w pojedynkę uratował Manchester United przed kompromitacją.

Szymon Mierzyński
Jan Bednarek Getty Images / Robin Jones / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Polak trafił do siatki w ostatnich fragmentach pierwszej połowy. Spod końcowej linii dośrodkował do niego Mohamed Elyounoussi, a nasz reprezentant oddał mocny strzał, po którym piłka przełamała ręce Aarona Ramsdale'a.

Po przerwie "Święci" skutecznie pilnowali skromnego prowadzenia i dowieźli je do ostatniego gwizdka, dzięki czemu awansowali na 12. miejsce w tabeli. Arsenal natomiast nie wykorzystał potknięcia Tottenhamu Hotspur z Brighton and Hove Albion (0:1) i nie zbliżył się do pierwszej czwórki.

Swoje szanse na udział w Lidze Mistrzów zwiększył Manchester United, który był jednak o krok od kompromitacji i straty punktów w starciu z zamykającym stawkę Norwich City.

"Czerwone Diabły" prowadziły już 2:0 po dwóch golach Cristiano Ronaldo, ale na początku drugiej części roztrwoniły ten kapitał i na Old Trafford był remis 2:2, co zwiastowało sensację.

Na szczęście dla kibiców Man Utd, "CR7" był w wybitnej dyspozycji i potężnym strzałem z rzutu wolnego skompletował hat-tricka, sprawiając, że ekipa Ralfa Rangnicka uniknęła bolesnej wpadki.

Przemysław Płacheta zaczął spotkanie na ławce rezerwowych "Kanarków" i wszedł do gry w 74. minucie, zastępując Kierana Dowella.

Do samego końca były emocje w starciu Watfordu z Brentfordem. Beniaminek wygrał 2:1 dzięki bramce Pontusa Janssona w doliczonym czasie. "Szerszenie" są coraz bliżej spadku.

Southampton FC - Arsenal FC 1:0 (1:0)
1:0 - Jan Bednarek 44'

Manchester United - Norwich City 3:2 (2:1)
1:0 - Cristiano Ronaldo 7'
2:0 - Cristiano Ronaldo 32'
2:1 - Kieran Dowell 45+1'
2:2 - Teemu Pukki 52'
3:2 - Cristiano Ronaldo 76'

Watford FC - Brentford FC 1:2 (0:1) 0:1 - Christian Noergaard 15' 1:1 - Emmanuel Dennis 55' 1:2 - Pontus Jansson 90+5'