Rosjanie nagle przerwali mecz Bayernu. Powód? Widać gołym okiem

Rosyjscy kibice nie obejrzeli całego spotkania Arminia Bielefeld - Bayern Monachium (0:3). W pewnym momencie transmisja została zdjęta z anteny. Później jej już nie przywrócono.

Mateusz Domański
Napis STOP WAR, PUTIN podczas meczu Bundesligi Materiały prasowe / Viaplay / Napis STOP WAR, PUTIN podczas meczu Bundesligi
Transmisję z meczu Arminia Bielefeld - Bayern Monachium zawieszono już w trakcie pierwszej połowy. Zdjęto ją z anteny "Match TV" i jednocześnie poinformowano, że nie będzie kontynuowana, ponieważ "sport jest poza polityką".

Nie był to pierwszy tego typu incydent. Wcześniej ta sama stacja przerwała transmisję ze spotkania, w którym Borussia Dortmund mierzyła się z RB Lipsk.

Wówczas widzowie zobaczyli tylko... 13 minut rywalizacji. Po upływie tego czasu stacja oznajmiła, że przekaz nie będzie kontynuowany.

- Niestety musimy przerwać naszą transmisję, z powodów od nas niezależnych. Jak się powszechnie uważa, sport nie powinien mieszać się z polityką, ale niestety Bundesliga tego nie przestrzega - mówił dziennikarz Igor Kytmanow.

Chwilę przed przerwaniem transmisji na bandach reklamowych stadionu pojawiły się hasła nawołujące do zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Najprawdopodobniej właśnie to było przyczyną zakończenia transmitowania tego spotkania.

Można się domyślać, że podobnie było w przypadku meczu Bayernu. Oficjalnych informacji na ten temat oczywiście rosyjskie media nie podają. Na bandach pojawił się napis: "STOP WAR, PUTIN", co można zobaczyć poniżej.