Bez bramek na San Siro, znakomity Arsenal

W meczu określanym mianem hitu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Inter Mediolan podejmował FC Barcelonę bramki nie padły. Znakomicie zaprezentował się Arsenal Londyn, który chociaż przegrywał już 0:2, to ostatecznie pokonał Standard Liege 3:2. Ponadto Olympique Lyon szczęśliwie pokonał ACF Fiorentinę.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa E:

FC Liverpool - VSC Debreczyn 1:0 (1:0)

1:0 - Kuyt 45'

Niespodziewanie sporo problemów FC Liverpoolowi sprawiła drużyna VSC Debreczyn, która co prawda przegrała z The Reds, ale tylko 0:1. Gospodarze długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki debiutanta, ale ostatecznie dała im zwycięstwo bramka Dirka Kuyta.

Olympique Lyon - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)

1:0 - Pjanić 76'

ACF Fiorentina przez połowę meczu grała w dziesiątkę i to zaważyło na losach rywalizacji z Olympique Lyonem, chociaż pomimo wszystko popularne Fiołki długo utrzymywały bezbramkowy remis. Ostatecznie trzy punkty gospodarzom dał Pjanić.

Czerwona kartka: Gilardino 45' (Fiorentina).

3:1 - Gusew 85'

Dynamo Kijów co prawda do przerwy przegrywało z Rubiń Kazań po bramce Domingueza, ale w ostatnich dwudziestu minutach spotkania dało popis skutecznej gry. Najpierw do wyrównania doprowadził Yussuf, a następnie trzy punkty Mistrzowi Ukrainy dały bramki Magrao oraz Gusewa. W szeregach Mistrza Rosji w 77. na placu gry pojawił się Rafał Murawski.

Inter Mediolan - FC Barcelona 0:0

Z dużej chmury mały deszcz, tak najkrócej można określić rywalizację Interu Mediolan z FC Barceloną. Na San Siro kibice bramek nie zobaczyli, a zarówno Samuel Eto’o, jak i Zlatan Ibrahimović rozczarowali. Nieco więcej z gry mieli obrońcy trofeum i to oni byli w swoich poczynaniach groźniejsi, ale pomimo to nie byli w stanie zaskoczyć Julio Cesara.

2:0 - Renato 70'

Nie zawiodła FC Sevilla, która jest pierwszym liderem grupy G. Zespółz Andaluzji po bramkach Luisa Fabiano i Renato pokonał debiutującą w Lidze Mistrzów Unireę Urziceni, którą prowadzi było szkoleniowiec Wisły Kraków - Daniel Petrescu.

VfB Stuttgart - Rangers Glasgow 1:1 (1:0)

1:0 - Pogrebnjak 18'

1:1 - Bougherra 77'

Do podziału punktów doszło w Stuttgarcie. Ekipa z Bundesligi co prawda już od 18. minuty prowadziła, kiedy to na listę strzelców wpisał się Pavel Pogrebnjak, ale goście udowodnili, że zawsze należy grać do końca i ostatecznie trafienie Bougherry dało im punkt.

Tabela

1FC Sevilla132:0
2Rangers Glasgow111:1
3VfB Stuttgart111:1
4Unirea Urziceni100:2

Grupa H:

Olympiakos Pireus - AZ Alkmaar 1:0 (0:0)

1:0 - Torosidis 79'

W barwach Olympiakosu Pireus przez pełne 90 minut zagrał Michał Żewłakow, a jego klub wygrał 1:0. Zespół z Grecji cenne trzy punkty wywalczone z debiutującym w Lidze Mistrzów klubem AZ Alkmaar zawdzięczają Torosidisowi.

Standard Liege - Arsenal Londyn 2:3 (2:1)

1:0 - Mangala 2'

2:0 - Jovanović (k.) 5'

2:1 - Bendtner 45'

2:2 - Vermaelen 77'

2:3 - Eduardo 81'

Znakomity mecz rozegrał Arsenal Londyn. Chociaż Kanonierzy już po 300 sekundach przegrywali ze Standardem Liege 0:2, bo bramki dla Belgów strzelali Mangala i Jovanović, to gol do szatni Bemdtnera dał gościom nadzieje na odniesienie korzystnego rezultatu. Ataki w drugiej odsłonie ostatecznie przyniosły efekt i w 77. do wyrównania doprowadził Vermalen, a 240 sekund później zwycięstwo graczom Arsene Wengera dał Eduardo. Na ławce rezerwowych Arsenalu znalazł się Wojciech Szczęsny, a poza kadrą kontuzjowany Łukasz Fabiański.