To im Mourinho kibicuje w walce o mistrzostwo. Ciepłe słowa trenera

Jak widać sentyment z dawnych lat pozostał. Jose Mourinho zdradził, komu kibicuje w walce o mistrzostwo Włoch. - Ja kocham Inter, a Inter kocha mnie - powiedział na konferencji prasowej obecny menadżer AS Roma.

Arkadiusz Dudziak
Jose Mourinho PAP/EPA / Na zdjęciu: Jose Mourinho
To był hit 34. kolejki Serie A. Inter Mediolan podejmował AS Roma. To jednak zawodnicy z Lombardii kontrolowali spotkanie i dzięki ciosom w końcówce pierwszej odsłony schodzili do szatni z prowadzeniem 2:0. Gospodarze wygrali ostatecznie 3:1, a honorowe trafienie dla zawodników ze stolicy zanotował Henrich Mchitarjan.

- Przydarzył nam się brak koncentracji i spadek wiary we własne umiejętności na ok. 10-15 minut przed przerwą. W drugiej połowie straciliśmy gola w sytuacji, w której moi zawodnicy dobrze wiedzieli, jak bronić, bo mówiliśmy o niej wiele razy - mówił o porażce szkoleniowiec Giallorossich Jose Mourinho.

Portugalczyk także mocno komplementował swoich rywali. - Inter to Inter, to najlepsza drużyna w Serie A, w której grają świetni zawodnicy pod każdym względem. Z całym szacunkiem dla nich, w tej drużynie gra wielu "zwierzaków" i to w moich ustach komplement - ocenił szkoleniowiec.

To właśnie Inter Mediolan był klubem, w którym Portugalczyk rozpoczynał swoją trenerską przygodę w Serie A. Pracował tam przez dwa sezony, w latach 2008-2010. Dwukrotnie wygrał z tą drużyną Scudetto, a także na pożegnanie dołożył triumf w Lidze Mistrzów. Widać, że sentyment z dawnych lat pozostał.

- Ja kocham Inter, a Inter kocha mnie. Ja jednak chce wygrywać każdy mecz. Teraz mogę już powiedzieć, bo nie czekają nas już w tym sezonie mecze z Interem, Milanem, Juventusem i Napoli, że chciałbym, żeby to właśnie Inter zdobył Scudetto - zakończył Jose Mourinho.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)