Duże rozczarowanie w Sewilli. Mały kroczek Cadizu

Piłkarze Sevilli walczą o wicemistrzostwo Hiszpanii. W piątkowy wieczór drużyna ograniczyła swoje szanse na 2. miejsce w La Lidze remisując 1:1 z Cadizem.

Michał Piegza
Joan Jordan i Ivan Rakitić (z prawej) PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: Joan Jordan i Ivan Rakitić (z prawej)
La Liga wchodzi w decydującą rozgrywkę. Meczem w Sewilli rozpoczęła się 34. kolejka.

Walcząca o wicemistrzostwo, a także udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów Sevilla podejmowała walczący o utrzymanie Cadiz.

Gospodarze już w 7. minucie objęli prowadzenie, kiedy do siatki gości trafił Youssef En-Nesyri. Wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem.

Do tego nie doszło. W 2. połowie Cadiz wyrównał. W 66. minucie Lucas Perez popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Jak się później okazało, ten strzał dał gościom punkt. Jak ważny, to okaże się dopiero po sezonie. Cadiz plasuje się dwa punkty nad strefą spadkową. Po 34. serii może się w niej znaleźć.

Sevilla FC - Cadiz CF 1:1 (1:0)
1:0 - En Nesyri 7'
1:1 - Perez 66'