Stomil nie kapituluje, udany debiut trenera

Stomil Olsztyn pozostaje w grze o utrzymanie w Fortuna I lidze, dzięki zwycięstwu 2:1 z GKS-em Tychy. Podbeskidzie Bielsko-Biała obudziło się w pierwszym meczu po zatrudnieniu trenera Mirosława Smyły.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Stomil poderwał się do walki o utrzymanie pod wodzą trenera Piotra Jacka. Do dobrych wyników na wyjazdach, musi dokładać wygrane na własnym stadionie. Tym razem Stomil podjął GKS Tychy, który także zmienił szkoleniowca w rundzie wiosennej.

Hubert Sobol strzelił na 1:0 dla gospodarzy w 24. minucie po akcji na skrzydle Macieja Spychały oraz Macieja Dampca. Zmiennikiem Sobola był Patryk Mikita i w 85. minucie uderzył na 2:0 z rzutu karnego za zagranie ręką Nemanji Nedicia. GKS poprawił wynik na 1:2 dopiero w doliczonym czasie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegrało pierwszy mecz pod wodzą trenera Mirosława Smyły. Nie miało dużo czasu na przygotowanie się do starcia z Sandecją Nowy Sącz, w którym ponownie starało się o przerwanie pasma bez zwycięstwa. "Nowa miotła" od razu zamiotła pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej. Podbeskidzie wygrało 1:0, dzięki strzałowi Giorgiego Merebaszwiliego w czasie doliczonym do pierwszej połowy.

Odra Opole rozegrała mecz z Puszczą Niepołomice po sześciu kolejkach bez porażki, ale i z poczuciem niezadowolenia. W dwóch poprzednich spotkaniach traciła prowadzenie w doliczonym czasie. W czwartek Odra zdobyła zaliczkę 1:0 już strzałem Tomasa Mikinica w 6. minucie. Wykorzystał rzut karny przyznany za faul Konrada Stępnia na Dawidzie Czaplińskim.

Druga połowa należała do Puszczy, a wygraną 2:1 zawdzięcza bramkostrzelnym defensorom. Do remisu doprowadził Piotr Mroziński, a decydującego gola zdobył Kamil Kościelny. Tym samym Puszcza przerwała passę Odry i przybliżyła się do utrzymania.

30. kolejka Fortuna I ligi:

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 2:1 (1:0)
1:0 - Hubert Sobol 24'
2:0 - Patryk Mikita (k.) 85'
2:1 - Mateusz Czyżycki 90'

Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
0:1 - Giorgi Merebaszwili 45'

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:2 (1:0) 1:0 - Tomas Mikinic (k.) 6' 1:1 - Piotr Mroziński 49' 1:2 - Kamil Kościelny 79'